Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Premię uzyska więcej osób

2008-11-13

Premię uzyska więcej osób

Do premii gwarancyjnej będzie uprawniał remont mieszkania lub domu jednorodzinnego. Na wypłatę tej premii może liczyć osoba, która wpłaci na fundusz remontowy kwotę za 12 miesięcy.

 

Do premii gwarancyjnej będzie uprawniał remont mieszkania lub domu jednorodzinnego – czytamy w „Gazecie Prawnej”. Na wypłatę tej premii może liczyć osoba, która wpłaci na fundusz remontowy kwotę za 12 miesięcy.
 
Jak podaje dziennik, wczoraj rząd zdecydował o rozszerzeniu listy czynności, które przy likwidacji książeczki uprawniają do wypłaty specjalnego dodatku, tzw. premii gwarancyjnej. Średnio to około 6 tys. zł. W przyszłym roku premię będzie można uzyskać przy spółdzielczych przekształceniach, remontach lokali i domów jednorodzinnych oraz w przypadku spłaty tzw. starych kredytów mieszkaniowych. Takie zmiany przewiduje przyjęty przez rząd projekt nowelizacji ustawy z 1995 r. o pomocy państwa w spłacie niektórych kredytów mieszkaniowych.
 
Do wypłaty premii gwarancyjnej będzie uprawniał przede wszystkim remont lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego – podkreśla gazeta. W grę wchodzi remont polegający na wymianie okien, instalacji gazowej lub elektrycznej. Pieniądze z książeczki odzyskają też właściciele oraz osoby, które posiadają spółdzielcze prawa do lokalu lub domu jednorodzinnego. Nowela przyjęta przez rząd przewiduje także, że na premię gwarancyjną będzie mogła liczyć również osoba, która wpłaci na fundusz remontowy wspólnoty mieszkaniowej lub spółdzielni mieszkaniowej kwotę za 12 miesięcy. Nowością będzie także możliwość przeznaczenia premii z książeczki na wkład własny przy zaciąganiu kredytu mieszkaniowego – donosi „Gazeta Prawna”. To pozwoli wielu kredytobiorcom spełnić zaostrzone niedawno przez banki warunki udzielania kredytów mieszkaniowych.
 
 

 

Źródło: „Gazeta Prawna” 13.11.2008 | 2008-11-13

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na sprzedażhale i magazyny na sprzedażdziałki na wynajemlokale użytkowe na wynajem powiat Włodawskimieszkania na wynajem powiat Łobeskidomy na wynajem gmina Mogilanydomy na wynajem gmina M. Krakówdomy na wynajem w Oborachmieszkania na sprzedaż w Masłomiącymieszkania na wynajem w Stojadłej

Deweloperzy

);