Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Preferencyjne spłaty do końca 2012 r.

2008-12-05

Preferencyjne spłaty do końca 2012 r.

Spółdzielcy będą mogli spłacać kredyty tzw. starego portfela na preferencyjnych zasadach do końca 2012 r. Obowiązujące przepisy zapewniają państwowe wsparcie tylko do końca tego roku.

Spółdzielcy będą mogli spłacać kredyty tzw. starego portfela na preferencyjnych zasadach do końca 2012 r. Obowiązujące przepisy zapewniają państwowe wsparcie tylko do końca tego roku – czytamy w „Gazecie Prawnej”.

Sejmowa Komisja Infrastruktury zakończyła prace nad projektem nowelizacji ustawy o pomocy państwa w spłacie niektórych kredytów mieszkaniowych i przekazała go do drugiego czytania – informuje dziennik. Proponowane przepisy przewidują przedłużenie o cztery lata, czyli do końca 2012 roku, terminu na dokonanie całkowitej spłaty zadłużenia z tytułu długoterminowych (najczęściej 40- i 60-letnich) kredytów mieszkaniowych.
 
Jak podaje gazeta, obowiązujące przepisy przewidują, że na wniosek kredytobiorcy zadłużenie z tytułu przejściowego wykupienia odsetek od kredytów podlega umorzeniu przez bank w części odpowiadającej równowartości 70 proc. zadłużenia po spłacie całości kredytu wraz ze skapitalizowanymi odsetkami oraz zadłużenia z tytułu przejściowego wykupienia odsetek od kredytu w części niepodlegającej umorzeniu. Zgodnie z projektem spłata ta będzie musiała nastąpić do 31 grudnia 2012 r. (a nie 2008 r.). Zadłużeni w ten sposób spółdzielcy, którzy do 31 grudnia 2012 r. dokonają spłaty kredytów (zaciągniętych na podstawie umów przewidujących 40-letni okres spłaty) wraz z 30 proc. odsetek przejściowo wykupionych przez budżet państwa, będą mieli zagwarantowane, że pozostałe 70 proc. odsetek przejściowo wykupionych będzie podlegało umorzeniu, a 70 proc. skapitalizowanych odsetek będzie podlegało wykupieniu przez budżet państwa – dodaje „Gazeta Prawna”.

 

Źródło: „Gazeta Prawna” 5.12.2008 | 2008-12-05

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe poszukiwane do wynajęciamieszkania na wynajemhale i magazyny na sprzedażmieszkania na sprzedaż powiat Mińskidomy na sprzedaż powiat Białostockidomy na wynajem gmina Dębicamieszkania na wynajem gmina Gostynindomy na wynajem w Budziedomy na wynajem w Chałupkachmieszkania na sprzedaż w Brzustowej

Deweloperzy

);