Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Precedensowa huta

2012-03-12

Precedensowa huta

Wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego odebrany Dekretem Bieruta obiekt przemysłowy przy ul. Radzymińskiej wrócił do dawnych właścicieli.

Wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego zlokalizowana przy ul. Radzymińskiej huta szkła, którą odebrano na mocy Dekretu Bieruta, wróciła do dawnych właścicieli – podała „Gazeta Wyborcza”.

Rodzina poprzednich właścicieli o zwrot 1 ha gruntu walczyła od lat 90. Podczas ostatniej rozprawy przeciwko nim stanęli przedstawiciele ratusza i prokurator, który do sprawy dołączył jako reprezentant interesu publicznego. Obie instytucje przegrały.

Dotyczące huty szkła rozstrzygnięcie NSA jest precedensem, bo o zwrot odebranego obiektu właściciel upomniał się dopiero 44 lata po konfiskacie. Oznacza to, że lista nieruchomości objętych roszczeniami może szybko się powiększyć.

Źródło: „Gazeta Wyborcza” | 2012-03-12

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości do kupieniadomy poszukiwane do wynajęciadomy na zamianędomy na sprzedaż powiat Skierniewickilokale użytkowe na sprzedaż powiat M. Dąbrowa Górniczamieszkania na sprzedaż gmina Nowe Piekutymieszkania na sprzedaż gmina Annopoldomy na wynajem w Wojscedomy na sprzedaż w Szafarniimieszkania na wynajem w Osowcach

Deweloperzy

);