Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Prawo do rekompensaty dla Zabużan

2006-06-07

Prawo do rekompensaty dla Zabużan

Operat składany przez Zabużan i ich spadkobierców, którzy starają się o rekompensaty za pozostawiony majątek, będzie ważny dłużej niż rok – podaje „Gazeta Prawna”.

Operat składany przez Zabużan i ich spadkobierców, którzy starają się o rekompensaty za pozostawiony majątek, będzie ważny dłużej niż rok – podaje „Gazeta Prawna”.

Rząd przyjął wczoraj projekt nowelizacji ustawy z 8 lipca 2005 r. o realizacji prawa do rekompensaty z tytułu pozostawienia nieruchomości poza obecnymi granicami Rzeczypospolitej Polskiej – czytamy dalej. – Do końca grudnia 2008 r. Zabużanie lub ich spadkobiercy mogą składać do wojewody wniosek o potwierdzenie prawa do rekompensaty za mienie pozostawione poza granicami kraju.

Do wniosku należy dołączyć między innymi operat szacunkowy – doradza „Gazeta Prawna” – jest to dokument sporządzony na ich koszt przez rzeczoznawcę majątkowego. Operat określa wartość nieruchomości pozostawionej za granicą. Ważność takiego dokumentu wynosi obecnie tylko dwanaście miesięcy, a sprawy o potwierdzenie prawa do rekompensaty ciągną się znacznie dłużej. Zanim zakończy się postępowanie, dokument przestaje więc być ważny. Trzeba wykonać nowy albo zamówić aktualizację u rzeczoznawcy majątkowego, który sporządził pierwotny operat szacunkowy. Za oba dokumenty musi zapłacić osoba ubiegająca się o rekompensatę.

Źródło: Małgorzata Piasecka-Sobkiewcz, „Gazeta Prawna”, 07.06.2006 | 2006-06-07

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy poszukiwane do wynajęciakamienice poszukiwane do wynajęciakamienice do kupieniadomy na sprzedaż powiat Bartoszyckimieszkania na wynajem powiat M. Grudziądzlokale użytkowe na sprzedaż gmina Łubowolokale użytkowe na wynajem gmina Rytwianymieszkania na sprzedaż w Rybnicydomy na wynajem w Pomorskiej Wsimieszkania na wynajem w Kwiatkowo k. Duczymina

Deweloperzy

);