Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Prawie 2 mln zł łapówek - sprawę bada prokuratura

Joanna Kus | 2019-11-27

Prawie 2 mln zł łapówek - sprawę bada prokuratura
CBA wykryło aferę korupcyjną, fot. Biuro Prasowe CBA

Przedsiębiorcy z branży deweloperskiej w aferze korupcyjnej obracali środkami w wysokości 1,9 mln zł.

Wśród podejrzanych o korupcję są także podmioty z sektora transportowo-logistycznego oraz osoby związane z instytucjami państwowymi i samorządowymi, w tym prezes Izby Gospodarczej Transportu Lądowego oraz były senator RP VIII kadencji. Ponadto CBA zatrzymało właściciela katowickiej prywatnej stacji telewizyjnej i uczelni niepublicznej oraz jednego z wykładowców tej szkoły wyższej. Spawa została skierowana do Prokuratury Regionalnej w Katowicach.

Funkcjonariusze CBA przeprowadzili akcję na terenie województw śląskiego, dolnośląskiego, mazowieckiego, wielkopolskiego i małopolskiego. Przeszukania w celu zgromadzenia materiału dowodowego zorganizowano w kilkunastu miejscach.

Zarzuty dotyczą przede wszystkim prywatnej protekcji (powoływania się na wpływy w organach państwowych i samorządowych) oraz pośredniczenia w uzyskiwaniu pozytywnych decyzji administracyjnych. W zamian za swoją przychylność osoby pełniące funkcje publiczne miały otrzymywać korzyści majątkowe.

Źródło: KRN.pl | 2019-11-27

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


4.5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (2)

Iga ⋅ 11-12-2019 | 23:20

Kraków to nie Podhale ale zabudowuje się każdy skrawek ziemi , nie ważne , że przy samych torach , nie ważne że za płotem cmentarza , w byłych koszarach wojskowych , w byłych fabrykach (Wawel, Polmos Kraków ) , na byłym lotnisku w Czyżynach , na bulwarach wiślanych za chwilę zaczną budować na palach w Wiśle ... Byle więcej , byle ciaśniej. .. Ludzie to kupią ... A do tego na każdym rogu, każdego skrzyżowania wielopiętrowe biurowce ... Firmy to wynajmą ... Ludzie opamiętajcie się , pieniądze to nie wszystko , człowiek potrzebuje wytchnienia , potrzebuje zieleni , czy w krakowskim magistracie o tym nie wiedzą . Ostatnio zaczęto wydawać pozwolenia na budowy wielopiętrowych bloków w miejsce jednopiętrowych pawilonów handlowych . Dziwię się , że w Krakowie CBA nie dopatrzyło się afer łapówkarskich ... Cóż to jest 2 mln łapówki gdy z jednego bloku 5-ciokondygnacyjnego deweloper wyciąga 24 mln (60 mieszkań x400 000 średnio za mieszkanie = 24 000 000 ,00 zł ) oczywiście minus poniesione koszty ....

Maja ⋅ 04-12-2019 | 00:42

Podhale to jedno skorumpowane srodowisko. Wydawane sa pozwolenia na budowy w miejscach co w normalnych warunkach "normalny smiertelnik" NIGDY by pozwolenia na budowe nie uzyskal, ale dla kolesia albo rodzinki jest wszystko mozliwe, nawet legalizowanie NIELEGALNYCH BUDOW!!!! Najwyzszy czas aby KTOS sie tym zainteresowal i zaczal gromadzic materialy dowodowe na skorumpowany system urzedniczy!!!!

Pokaż wszystkie komentarze (2)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice do kupienialokale użytkowe poszukiwane do wynajęciainne nieruchomości na wynajemlokale użytkowe na wynajem powiat Pyrzyckimieszkania na sprzedaż powiat Płońskidomy na sprzedaż gmina Gidlelokale użytkowe na sprzedaż gmina Nowinkadomy na wynajem w Wólce Złojeckiejdomy na wynajem w Redliniemieszkania na sprzedaż w Pilchowicach

Deweloperzy

);