Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Praca na budowie nadal niebezpieczna

Magdalena Hojniak | 2019-04-25

Praca na budowie nadal niebezpieczna
Szkolenia bhp często są fikcyjne

Badania przeprowadzone na potrzeby raportu Bezpieczeństwo pracy w Polsce pokazały, że pracodawcy niedostatecznie dbają o bezpieczeństwo na budowach.

Choć liczba wypadków ze skutkiem śmiertelnym odnotowywanych na budowach zmniejszyła się, dbałość o bezpieczeństwo nadal pozostawia wiele do życzenia. Uczestnicy badania w 18 proc. przyznali, że na przestrzeni 2 lat doświadczyli wypadku przy pracy. W 2018 r. śmierć na budowie ponieśli pracownicy w wyniku 48 wypadków. Blisko dwukrotnie więcej było osób poszkodowanych w sposób ciężki. Tym samym w porównaniu ze statystykami z 2017 r. wynik jest o 3 proc. mniejszy. Pamiętać jednak należy, że zmniejszonej liczbie wypadków towarzyszy spadek liczby zatrudnionych pracowników o 1,2 mln, czyli ok. 1 proc.

Raport GUS Bezpieczeństwo pracy w Polsce pokazuje, że w 2018 r. spośród wszystkich zatrudnionych na polskich budowach Ukraińców nielegalnie pracowało 14 proc. z nich. Co więcej, 44 proc. pracowników z Ukrainy twierdzi, że zajmuje się cięższymi i bardziej niebezpiecznymi pracami niż Polacy.

W badaniach uwzględniono również wiedzę na temat bezpieczeństwa w tego typu miejscu pracy oraz reagowania w sytuacji zagrażającej życiu. Jak się okazuje, 36 proc. Ukraińców nie ma wiedzy w tym zakresie. Odpowiedzialność za to ponoszą zarówno pracodawcy, którzy niedbale lub wcale nie przeprowadzają szkoleń bhp i z udzielania pierwszej pomocy, jak i sami pracownicy bagatelizujący te kwestie.

Problematyczna jest również dostępność odzieży roboczej i środków ochrony indywidualnej. W wielu przypadkach to zatrudnieni w swoim własnym zakresie muszą zadbać o ich posiadanie, choć obowiązek ten spoczywa na pracodawcy.  

Źródło: KRN.pl | 2019-04-25

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na wynajemdomy poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na sprzedażlokale użytkowe na sprzedaż powiat Bolesławieckimieszkania na sprzedaż powiat Lwóweckilokale użytkowe na wynajem gmina Zambrówlokale użytkowe na wynajem gmina Raciążekdomy na wynajem w Białcemieszkania na wynajem w Lipniczkachdomy na wynajem w Kadzidle

Deweloperzy

);