Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Pożyczka hipoteczna – szybko uzyskane środki na dowolny cel

2007-03-02

Pożyczka hipoteczna – szybko uzyskane środki na dowolny cel

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się pożyczki hipoteczne z przeznaczeniem na dowolny cel. Korzystają z nich przede wszystkim osoby, które planują inwestycje niezwiązane z zakupem lub remontem mieszkania, a jako zabezpieczenie kredytu chcą ustanowić hipotekę na nieruchomości.

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się pożyczki hipoteczne z przeznaczeniem na dowolny cel. Korzystają z nich przede wszystkim osoby, które planują inwestycje niezwiązane z zakupem lub remontem mieszkania, a jako zabezpieczenie kredytu chcą ustanowić hipotekę na nieruchomości.

Dzięki temu można uzyskać oprocentowanie znacznie niższe niż przy kredycie np. gotówkowym. Pożyczone środki przeznaczane są już nie tylko na nabycie różnego rodzaju sprzętu, ale także w celu inwestowania w fundusze.

Banki unowocześniają swoje oferty, stale obniżają marżę i zmieniają warunki na bardziej korzystne, dzięki czemu klienci uzyskują kredyt bez zbędnych formalności. Oprocentowanie pożyczki hipotecznej wynosi około 6,55 proc. w PLN i jest ono bardzo konkurencyjne. Akceptowane są różnego rodzaju źródła dochodu, co jest bardzo istotne dla osób pracujących w niestandardowym trybie. Niektóre banki oferują kredyt w oparciu o wartość nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie, a nie zdolność kredytową wnioskodawców. Możemy uzyskać w takiej sytuacji kwotę równowartości nawet 110 proc. zastawianej nieruchomości. Istnieje możliwość wyliczania zdolności kredytowej na zasadach uproszczonych, jeśli kredytobiorcy wykonują zawód zaufania publicznego. Pożyczkę hipoteczną mogą także uzyskać osoby, które nie mają obywatelstwa polskiego. Często banki udzielają kredytów na warunkach korzystniejszych osobom będącym wieloletnimi klientami danej placówki.

Przy zakupie nieruchomości musimy przedstawić dokumenty związane z jej nabyciem oraz stanem prawnym. Szczególne dużo dokumentów kredytobiorcy przedstawiają w banku w momencie kupna nieruchomości na rynku pierwotnym lub przy budowie domu. Chcąc uzyskać pożyczkę hipoteczną, na ogół wystarczy przedłożyć akt notarialny lub zaświadczenie o przydziale lokalu oraz odpis z księgi wieczystej, co sprawia, że proces kredytowy przypomina staranie się o kredyt gotówkowy, lecz kwoty pożyczek mogą być znacznie wyższe.


Źródło: Anna Mieszkowska, Doradca Finansowy Money Expert, 27.02.2007 | 2007-03-02

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe na wynajemdziałki do kupieniakamienice poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na wynajem powiat Wołowskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Pabianickimieszkania na wynajem gmina Żagańdomy na sprzedaż gmina Wielowieśdomy na sprzedaż w Liszniemieszkania na sprzedaż w Chyszówkachdomy na sprzedaż w Wyszonki-Wypychach

Deweloperzy

);