Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Pożyczamy od banków coraz więcej

Magdalena Hojniak | 2018-03-09

Pożyczamy od banków coraz więcej

Pomimo wygaszenia programu „MdM” hipoteki nadal cieszą się sporym zainteresowaniem. Statystyki wciąż wzrastają.

Dynamika wartości wnioskowanych kredytów mieszkaniowych nadal utrzymuje się w fazie wzrostu. Prognozy dotyczące wyhamowania popytu na hipoteki po wygaszeniu programu „Mieszkanie dla Młodych” zdają się być odległe od rzeczywistości. Jak pokazują dane BIK, zainteresowanie tego typu usługami bankowymi z roku na rok jest coraz większe. Pomimo spadku liczby wniosków o środki na zakup mieszkania obserwowanego na podstawie danych z lutego br. (+13,4 proc.) oraz grudnia 2017 r. (+33,7 proc.), wyniki z minionego miesiąca okazały się lepsze niż rok temu. W stosunku do lutego 2017 r. wnioskujący o przyznanie kredytu mieszkaniowego złożyli zapytania o kwotę wyższą o 13,4 proc. niż w analogicznym okresie 2017 r.

Wyższe sumy kredytów to nie jedyny wskaźnik, który wzrósł w ostatnim czasie. Wskutek podwyżek cen mieszkań oraz zakupu lokali o większych metrażach potencjalni kredytobiorcy wnioskowali o środki o 8,4 proc. wyższe, co dało średnią kwotę 243,29 tys. zł. Oprócz tego przybyło osób, które były zainteresowane przyznaniem kredytu mieszkaniowego – z 32,84 tys. (luty 2017 r.) do 34,36 (luty 2018 r.). Jak podkreśla główny analityk BIK prof. Waldemar Rogowski, trzeba mieć na uwadze to, że aktywność kredytowa w okresie zimowym jest najsłabsza w skali całego roku.

Sugerując się tendencją wzrostową, można przypuszczać, że nadchodzące miesiące mogą zaowocować jeszcze lepszymi wynikami na rynku kredytów mieszkaniowych, tym bardziej, że sprzyjają temu rekordowo niskie wartości stóp procentowych, które mają bezpośredni wpływ na wysokość oprocentowania kredytów, a tym samym wysokości rat.  

Źródło: KRN.pl | 2018-03-09

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


3

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Inwestycja Cieślewskiego 7A
Sand Hotel ****
START CITY

Inwestycja Cieślewskiego 7A

Kraków, Prądnik Czerwony, ul. E.... 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

START CITY

Kraków, Bieżanów-Prokocim, ul.... 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe na sprzedażmieszkania na sprzedażdomy na sprzedażlokale użytkowe na sprzedaż powiat Mieleckimieszkania na wynajem powiat Zielonogórskimieszkania na sprzedaż gmina Augustówlokale użytkowe na wynajem gmina Kobylin-Borzymydomy na sprzedaż w Ciszycy Górnejmieszkania na sprzedaż w Maryniniedomy na sprzedaż w Klusiny

Deweloperzy

);