Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Pozbawione ulg spółdzielnie będą podnosić czynsze

2006-06-23

Pozbawione ulg spółdzielnie będą podnosić czynsze

Ministerstwo Finansów planuje ograniczenie od 2007 roku zwolnienia podatkowego, z którego korzystają dziś spółdzielnie mieszkaniowe, towarzystwa budownictwa społecznego i wspólnoty mieszkaniowe.

Ministerstwo Finansów planuje ograniczenie od 2007 roku zwolnienia podatkowego, z którego korzystają dziś spółdzielnie mieszkaniowe, towarzystwa budownictwa społecznego i wspólnoty mieszkaniowe – donosi na swych łamach "Gazeta Prawna". Jak wynika z dalszej części artykułu, zmiany spowodują wzost czynszu w 3,5 mln mieszkań spółdzielczych. Opodatkowane zostaną dochody, od których obecnie nie trzeba płacić podatku, na przykład z wynajmu lokali użytkowych. Ma to dotyczyć również przypadków, gdy pieniądze te są przeznaczane na remonty budynków. W efekcie znacznie spadną wpływy do kas spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych oraz TBS-ów. W ustawie o CIT znajdzie się wprawdzie zwolnienie dla dochodów uzyskanych z gospodarki zasobami mieszkaniowymi i przekazanych na utrzymanie mieszkań, problem jednak w tym, że takich dochodów nie ma, gdyż czynsze w spółdzielniach ledwie pokrywają koszty utrzymania mieszkań.

Źródło: "Gazeta Prawna" 22.06.2006 | 2006-06-23

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na sprzedażlokale użytkowe na sprzedażmieszkania na wynajemdomy na wynajem powiat Dzierżoniowskimieszkania na wynajem powiat Myśliborskilokale użytkowe na wynajem gmina Leśnicalokale użytkowe na wynajem gmina M. Sosnowiecdomy na wynajem w Sewerynowiemieszkania na wynajem w Rościminiemieszkania na sprzedaż w Rostki-Piotrowicach

Deweloperzy

);