Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Powstanie Gdynia Infobox

2012-01-23

Powstanie Gdynia Infobox

Jeżeli prace przebiegną zgodnie z harmonogramem, pod koniec lata będzie można korzystać z centrum informacji o mieście i inwestycjach. W pobliżu znajdzie się także wieża widokowa.

Jeśli prace przebiegną zgodnie z harmonogramem, pod koniec lata będzie można korzystać z centrum informacji miejskiej, zlokalizowanego w miejscu tzw. skweru Żeromskiego (u zbiegu ul. Świętojańskiej i 10 Lutego) – podała „Gazeta Wyborcza”.

Obiekt zostanie zbudowany z 65 kontenerów, w których znajdą się m.in. salon prasowy, kawiarnia z tarasem i pawilony wystawowe. O fasadę budynku oprta będzie 22-metrowa wieża widokowa. W infoboxie znajdą się informacje o kluczowych przedsięwzięciach gospodarczych i trójmiejskich inwestycjach.

Realizację inwestycji miasto powierzyło spółce komunalnej Forum Kultury, która stanie się także operatorem Infoboxu. Pozwolenie na budowę ma zostać wydane pod koniec stycznia. Wtedy też zostanie ogłoszony przetarg. Planowany termin zakończenia prac, których koszt oszacowano na 6 mln zł, to III kw br.

Jak tłumaczy twórca koncepcji architektonicznej – Jacek Droszcz ze studia Kwadrat – pomysł użycia kontenerów nie jest przypadkowy. Elementy konstrukcji kojarzą się bezpośrednio z krajobrazem miasta portowego.

Źródło: „Gazeta Wyborcza”, 21.01.2012 | 2012-01-23

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na wynajemdziałki na wynajemmieszkania na wynajemdomy na sprzedaż powiat Łańcuckimieszkania na wynajem powiat M. Tychydomy na sprzedaż gmina Czerminlokale użytkowe na wynajem gmina Jeżowedomy na wynajem w Sierockumieszkania na sprzedaż w Sulistrowiczkachdomy na wynajem w Pakułach

Deweloperzy

);