Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Powierzchnie biurowe dla centrów usługowych

2006-06-13

Powierzchnie biurowe dla centrów usługowych

Od kilku lat rośnie zainteresowanie międzynarodowych koncernów przenoszeniem nieprodukcyjnych funkcji firm do krajów, w których prowadzenie tego typu działalności jest dla korporacji bardziej opłacalne.

Od kilku lat rośnie zainteresowanie międzynarodowych koncernów przenoszeniem nieprodukcyjnych funkcji firm do krajów, w których prowadzenie tego typu działalności jest dla korporacji bardziej opłacalne – pisze „Rzeczpospolita”, powołując się na analizy rynku CB Richard Ellis. – Chodzi o Business Process Offshoring ( BPO), w którego zakres wchodzą m.in. centra finansowo-księgowe, ośrodki badawczo-rozwojowe, obsługa systemów IT oraz telefoniczne centra obsługi klientów.

Jak podaje dziennik, na eksport tego rodzaju usług do Polski zdecydowali się już: Shell, Microsoft, Hewlett-Packard, Siemens czy Philip Morris. To zasługa przede wszystkim sporych zasobów wysoko wykwalifikowanej siły roboczej oraz niskich kosztów pracy, a także postrzegania nas jako kraju o stabilnej gospodarce i ogólnie sprzyjającym klimacie inwestycyjnym. Przy czym największym zainteresowaniem koncernów cieszą się obecnie Kraków i Warszawa, a ponadto: Wrocław, Poznań i Łódź.

Rezultatem jest zapotrzebowanie na powierzchnię biurową, co znacznie ożywia rynek nieruchomości biurowych w tych miastach. „Rzeczpospolita” jako przykład podaje firmę IBM, która wynajęła w Krakowie 4600 m kw. nowoczesnej powierzchni biurowej.

W obliczu globalizacji gospodarki Polska będzie przyciągać coraz więcej inwestycji w ramach eksportu usług BPO. W ślad za tym nasili się zainteresowanie nowoczesną powierzchnią biurową przedsiębiorstw działających w ramach eksportu usług – wynika z analiz CB Richard Ellis.

Źródło: „Rzeczpospolita”, 12.06.2006 | 2006-06-13

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na wynajemdziałki na wynajemdomy poszukiwane do wynajęciamieszkania na wynajem powiat Siedleckilokale użytkowe na sprzedaż powiat Jędrzejowskidomy na wynajem gmina Dziemianymieszkania na wynajem gmina Łubnianymieszkania na wynajem w Czyżowicachdomy na wynajem w Dobrzęciniedomy na sprzedaż w Grabicach

Deweloperzy

);