Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Powierzchnie biurowe dla centrów usługowych

2006-06-13

Powierzchnie biurowe dla centrów usługowych

Od kilku lat rośnie zainteresowanie międzynarodowych koncernów przenoszeniem nieprodukcyjnych funkcji firm do krajów, w których prowadzenie tego typu działalności jest dla korporacji bardziej opłacalne.

Od kilku lat rośnie zainteresowanie międzynarodowych koncernów przenoszeniem nieprodukcyjnych funkcji firm do krajów, w których prowadzenie tego typu działalności jest dla korporacji bardziej opłacalne – pisze „Rzeczpospolita”, powołując się na analizy rynku CB Richard Ellis. – Chodzi o Business Process Offshoring ( BPO), w którego zakres wchodzą m.in. centra finansowo-księgowe, ośrodki badawczo-rozwojowe, obsługa systemów IT oraz telefoniczne centra obsługi klientów.

Jak podaje dziennik, na eksport tego rodzaju usług do Polski zdecydowali się już: Shell, Microsoft, Hewlett-Packard, Siemens czy Philip Morris. To zasługa przede wszystkim sporych zasobów wysoko wykwalifikowanej siły roboczej oraz niskich kosztów pracy, a także postrzegania nas jako kraju o stabilnej gospodarce i ogólnie sprzyjającym klimacie inwestycyjnym. Przy czym największym zainteresowaniem koncernów cieszą się obecnie Kraków i Warszawa, a ponadto: Wrocław, Poznań i Łódź.

Rezultatem jest zapotrzebowanie na powierzchnię biurową, co znacznie ożywia rynek nieruchomości biurowych w tych miastach. „Rzeczpospolita” jako przykład podaje firmę IBM, która wynajęła w Krakowie 4600 m kw. nowoczesnej powierzchni biurowej.

W obliczu globalizacji gospodarki Polska będzie przyciągać coraz więcej inwestycji w ramach eksportu usług BPO. W ślad za tym nasili się zainteresowanie nowoczesną powierzchnią biurową przedsiębiorstw działających w ramach eksportu usług – wynika z analiz CB Richard Ellis.

Źródło: „Rzeczpospolita”, 12.06.2006 | 2006-06-13

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

 

 

Super Oferta

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Płaza (woj. Małopolskie) 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na sprzedażdziałki do kupieniadomy poszukiwane do wynajęciamieszkania na wynajem powiat Nakielskidomy na sprzedaż powiat Nowodworskidomy na sprzedaż gmina Radymnodomy na sprzedaż gmina Drawnodomy na sprzedaż w Dużej Kujawiedomy na sprzedaż w Zaborzemieszkania na wynajem w Wyżnicy

Deweloperzy

);