Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Potencjalny nabywca PKL

2012-05-02

Potencjalny nabywca PKL

Chęć wspólnego zakupu przedsiębiorstwa wyraziły cztery gminy: Krynica, Szczawnica, Czernichów i Zawoja oraz słowacka spółka Tatra Mountain Resort.

Chęć wspólnego zakupu Polskich Kolei Linowych wyraziły cztery gminy: Krynica, Szczawnica, Czernichów i Zawoja oraz słowacka spółka Tatra Mountain Resort. Oferta sprzedaży 100 proc. pakietu akcji PKL zostanie przedstawiona po wakacjach.

Idea współdziałania na rzecz rozwoju obszarów górskich (w tym unowocześnienia i rozwinięcia bazy turystycznej, przyciągnięcia potencjalnych inwestorów oraz ochrony przyrody) pojawiła się jeszcze przed ujawnieniem planów sprzedaży PKL. Zgodnie z zawartą w styczniu umową, na mocy której utworzono konsorcjum, udział każdej z gmin w kosztach inwestycji ma być symboliczny – wkład finansowy nie przekroczy 100 tys. zł. Dzięki temu gminy mogą stać się akcjonariuszami PKL (z prawem decydowania i weta w strategicznych sprawach) i zyskać inwestora na swoim terenie (np. pakiet inwestycyjny dla Zawoi opiewa na 15 km tras narciarskich, nowe koleje linowe i czterogwiazdkowy hotel). Jeśli interes gmin lub warunki porozumienia zostałyby naruszone, samorządy otrzymają rekompensatę w wysokości 25 mln zł.

Działająca w branży turystycznej firma Tatra Mountain Resort jest właścicielem kurortów narciarskich i hoteli (w obszarze Wysokich i Niskich Tatr) oraz Tatralandii (zlokalizowanego na Słowacji ośrodka wód termalnych). Firma zapowiedziała, że ma w planach debiut na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Źródło: KRN.pl | 2012-05-02

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na sprzedażhale i magazyny do kupieniadziałki do kupieniadomy na sprzedaż powiat M. Zabrzedomy na wynajem powiat Tureckilokale użytkowe na wynajem gmina Olsztynekdomy na wynajem gmina Głuszycamieszkania na sprzedaż w Czaplinkudomy na sprzedaż w Lipiemieszkania na wynajem w Solnie

Deweloperzy

);