Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Postindustrialny salon piękności

2009-01-28

Postindustrialny salon piękności

Pojawił się niekonwencjonalny pomysł wykorzystania rybnickiej wieży wyciągowej. Właściciel planuje przekształcić surową wieżę w salon piękności.

Pojawił się niekonwencjonalny pomysł wykorzystania rybnickiej wieży wyciągowej. Właściciel planuje przekształcić surową wieżę w salon piękności – donosi „Gazeta Wyborcza”.

Budowla przypominająca zamkową basztę to prawdopodobnie ewenement na skalę ogólnopolską. Do tego roku funkcjonowała jako magazyn, jednak właściciel – doceniając jej oryginalną formę – postanowił w prezencie dla swojej żony urządzić w wieży salon kosmetyczny – czytamy dalej.
 
Projekt zagospodarowania budowli jest już opracowany. W dużej mierze będzie nawiązywał do jej oryginalnej formy, wykorzystując jako dekoracje obecne już elementy. Ponadto dzięki przeszklonym stropom i siatkowym podziałom poziomów możliwa będzie pełna ekspozycja surowego wnętrza. Aby doświetlić salon, zostaną wybite w murze dodatkowe świetliki, nie różniące się jednak od tych, które już istnieją. Budynek nie jest wpisany do rejestru zabytków, lecz z racji swojej unikalności, został objęty ochroną i wszystkie prace muszą być uzgadniane z Wojewódzkim Urzędem Ochrony Zabytków – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Źródło: „Gazeta Wyborcza” Katowice 20.01.2009 | 2009-01-28

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny do kupieniakamienice na wynajemmieszkania na sprzedażmieszkania na wynajem powiat Brzeskimieszkania na wynajem powiat Skarżyskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Wyrzyskdomy na sprzedaż gmina Klonowadomy na wynajem w Józefiniedomy na wynajem w Polickumieszkania na wynajem w Jasieńcu

Deweloperzy

);