Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Pośrednicy i zarządcy bez egzaminów

2007-10-02

Pośrednicy i zarządcy bez egzaminów

Najprawdopodobniej od początku 2008 r. zlikwidowane zostaną obowiązkowe egzaminy pozwalające uzyskać licencje pośredników i zarządców nieruchomości, które obecnie zdaje się przed Państwową Komisją Kwalifikacyjną – twierdzi „Rzeczpospolita”.

Jak dowiedziała się „Rzeczpospolita”, najprawdopodobniej od początku 2008 r. zlikwidowane zostaną obowiązkowe egzaminy pozwalające uzyskać licencje pośredników i zarządców nieruchomości, które obecnie zdaje się przed Państwową Komisją Kwalifikacyjną. Rozporządzenie w tej sprawia ma wkrótce podpisać minister budownictwa.

Zgodnie z nowymi zasadami kandydaci do tych zawodów będą musieli mieć ukończone studia wyższe. Jeżeli studia nie miały związku z nieruchomościami, trzeba dokształcać się na studiach podyplomowych z zakresu pośrednictwa lub zarządzania nieruchomościami. Po ukończeniu studiów oraz ewentualnie studiów podyplomowych, kandydaci będą musieli odbyć półroczną praktykę u licencjonowanego zarządcy lub pośrednika. Dokumenty potwierdzające spełnienie tych wymagań będą składać do Ministerstwa Budownictwa. Po ich weryfikacji, przeprowadzonej przez Państwową Komisję Kwalifikacyjną, minister budownictwa podejmie decyzję, czy przyznać licencję. Koszt weryfikacji wyniesie ok. 250 zł. – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

Źródło: „Rzeczpospolita” 02.10.2007 r. | 2007-10-02

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na wynajemkamienice na sprzedażmieszkania do kupieniadomy na sprzedaż powiat Nowodworskimieszkania na sprzedaż powiat Tomaszowskidomy na wynajem gmina Szypliszkilokale użytkowe na sprzedaż gmina Dobrzeń Wielkidomy na sprzedaż w Rutkowicachdomy na wynajem w Górach Opolskichdomy na sprzedaż w Piła Ruszczyńska

Deweloperzy

);