Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Poskromienie franka

2011-06-20

Poskromienie franka

Wysoki kurs franka szwajcarskiego wywołuje zaniepokojenie kredytobiorców. Do Sejmu wpłynęły dwa projekty ułatwienia spłat.

Kurs franka szwajcarskiego od momentu kwietniowych spadków konsekwentnie rośnie, a dzisiaj wynosi średnio 3,31 zł. Sprawia to, że również kredyty hipoteczne zaciągane w szwajcarskiej walucie drożeją. Politycy zastanawiają się nad sposobami ułatwienia comiesięcznych spłat.

Platforma Obywatelska złożyła projekt nowelizacji ustawy o kredycie konsumenckim, który ma ułatwić spłatę kredytów bezpośrednio w walucie – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”. Teraz banki żądają dodatkowych opłat przy podpisywaniu aneksów, umożliwiających taką formę spłaty. Klub poselski Polska Jest Najważniejsza proponuje bardziej radykalne rozwiązanie. Chce zamrożenia kursu franka na poziomie 2,75 zł do 2015 r. Do tego czasu różnice kursowe pokrywałby skarb państwa, a później kredytobiorcy mieliby zwracać dopłaty.

Minister gospodarki Waldemar Pawlak uspokaja, że drastyczne kroki nie są jeszcze potrzebne – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”. Zdaniem Pawlaka banki mogą się decydować na zamrożenie kursu waluty jedynie w indywidualnych przypadkach, kiedy spłata drożejącego kredytu jest zagrożona. Ministerstwo Gospodarki również przygotowało projekt, który miałby ograniczać koszty spreadu walutowego ponoszone przez klienta.

Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna” | 2011-06-20

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości poszukiwane do wynajęciadziałki na sprzedażmieszkania poszukiwane do wynajęciadomy na sprzedaż powiat Bytowskidomy na wynajem powiat Strzelecko-Drezdeneckidomy na sprzedaż gmina Ostrów Wielkopolskimieszkania na sprzedaż gmina Mszana Dolnadomy na sprzedaż w Mokrym Lesiedomy na sprzedaż w Bożydarzemieszkania na sprzedaż w Bzinica Nowa

Deweloperzy

);