Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Porządek w mieszkaniowych zasobach gminy?

2012-05-09

Porządek w mieszkaniowych zasobach gminy?

Trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu ustawy o zmianie ustawy o ochronie praw lokatorów i mieszkaniowym zasobie gminy.

2 maja rozpoczęły się konsultacje społeczne projektu założeń ustawy o zmianie ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego oraz o zmianie niektórych ustaw.

Projekt ma rozwiązać problemy związane z zaspokojeniem potrzeb mieszkaniowych osób najuboższych. Ma regulować działania związane z gospodarowaniem publicznym zasobem mieszkaniowym i deficytem lokali.

Proponowane zmiany dotyczą przede wszystkim publicznego zasobu mieszkaniowego. Wśród propozycji znalazł się m.in. postulat zmiany definicji mieszkaniowego zasobu gminy i publicznego zasobu mieszkaniowego – autorzy projektu chcą, aby należały do nich tylko lokale, w stosunku do których gminie przysługuje prawo własności oraz te, które pozostają w jej posiadaniu samoistnym. Oddany do konsultacji projekt zakłada również obowiązek zawierania przez gminy i inne jednostki samorządu terytorialnego umów na czas oznaczony (nie krótszy niż rok i nie dłuższy niż 5 lat).
 

Źródło: KRN.pl | 2012-05-09

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na sprzedażinne nieruchomości do kupieniadomy na zamianęmieszkania na wynajem powiat M. Siedlcedomy na wynajem powiat Grójeckidomy na sprzedaż gmina Radominlokale użytkowe na wynajem gmina Czerwińsk nad Wisłąmieszkania na wynajem w Buczkumieszkania na wynajem w Starych Królachmieszkania na wynajem w Głowińsku

Deweloperzy

);