Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Pora na lofty w Warszawie

2006-09-11

Pora na lofty w Warszawie

W Warszawie pojawią się pierwsze lofty. Na mieszkania będą przerobione budynki Polskich Zakładów Optycznych przy Grochowskiej, elektrociepłowni na Powiślu i Polleny przy Szwedzkiej.

W Warszawie pojawią się pierwsze lofty. Na mieszkania będą przerobione budynki Polskich Zakładów Optycznych przy Grochowskiej, elektrociepłowni na Powiślu i Polleny przy Szwedzkiej – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Na świecie od dawna adaptuje się opuszczone fabryki na galerie i mieszkania (tzw. lofty). Polska w tej dziedzinie dopiero raczkuje. – Na lofty jest moda. To my ją zaczęliśmy – twierdzi rozmówczyni Gazety Dorota Urawska z firmy Opal Property Developments, która w Łodzi urządza mieszkania w XIX-wiecznej fabryce Karola Scheiblera. – Pierwsze dwieście mieszkań rozeszło się w trzy dni!

W Warszawie chętnych też nie brakuje – czytamy. – Już 60 osób zgłosiło chęć zamieszkania w naszej fabryce. To głównie aktorzy, architekci, fotograficy – mówi Jan Graboń, prezes spółki PZO Investment, do której należą budynki PZO.

Projekt przebudowy zakładów przy Grochowskiej szykuje spółka Projekt Praga i znakomity architekt Stanisław Fiszer. Rewitalizacja obejmie pięć połączonych ze sobą budynków między Grochowską a Mińską. Z zewnątrz niewiele się zmienią. Na ich szczycie wyrosną tylko pawilony, zwane przez architektów "domami na dachu". Pojawi się też mnóstwo zieleni na dachach, ścianach i dziedzińcach. Zmienią się za to wnętrza. Parter przeznaczono na sklepy, kawiarnie i kluby. Pierwsze i drugie piętro na pracownie artystyczne, galerie i biura. Górne piętra zmienią się w mieszkania o otwartych przestrzeniach i wielkich fabrycznych oknach. Do podziału jest w sumie blisko 20 tys. m kw. Pierwsze mieszkania w halach PZO powinny być gotowe późną jesienią 2007 r., a ich ceny będą zbliżone do cen mieszkań w nowych domach.

Jak podaje „Gazeta Wyborcza”, są też plany adaptacji następnych starych fabryk. Najwięcej jest ich na Pradze. Lofty powstaną w dawnych zakładach Polleny przy Szwedzkiej. Na zlecenie firmy kosmetycznej PZ Cussons biuro architektoniczne Aukett opracowało projekt uzupełnienia XIX-wiecznych budynków o nowe bloki oraz adaptację zabytkowych gmachów na cele mieszkaniowe. Zrealizuje to już nowy właściciel fabryki. Lofty mają też powstać na Powiślu, w miejscu dawnej elektrociepłowni. Irlandzki deweloper chce zaadaptować na cele mieszkaniowe pofabryczny gmach od strony Zajęczej. Ma już warunki zabudowy. Rozpoczęcie inwestycji planuje na początek 2007 r.

Źródło: Tomasz Urzykowski, Michał Wojtczuk, „Gazeta Wyborcza”, 7.09.2006 | 2006-09-11

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na sprzedażdziałki na wynajemlokale użytkowe do kupienialokale użytkowe na wynajem powiat Gnieźnieńskilokale użytkowe na wynajem powiat Rypińskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Chełmiecmieszkania na sprzedaż gmina Lędzinymieszkania na sprzedaż w Kaczycachmieszkania na sprzedaż w Malinowszczyźniemieszkania na sprzedaż w Wilczych

Deweloperzy

);