Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Pora na lofty w Warszawie

2006-09-11

Pora na lofty w Warszawie

W Warszawie pojawią się pierwsze lofty. Na mieszkania będą przerobione budynki Polskich Zakładów Optycznych przy Grochowskiej, elektrociepłowni na Powiślu i Polleny przy Szwedzkiej.

W Warszawie pojawią się pierwsze lofty. Na mieszkania będą przerobione budynki Polskich Zakładów Optycznych przy Grochowskiej, elektrociepłowni na Powiślu i Polleny przy Szwedzkiej – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Na świecie od dawna adaptuje się opuszczone fabryki na galerie i mieszkania (tzw. lofty). Polska w tej dziedzinie dopiero raczkuje. – Na lofty jest moda. To my ją zaczęliśmy – twierdzi rozmówczyni Gazety Dorota Urawska z firmy Opal Property Developments, która w Łodzi urządza mieszkania w XIX-wiecznej fabryce Karola Scheiblera. – Pierwsze dwieście mieszkań rozeszło się w trzy dni!

W Warszawie chętnych też nie brakuje – czytamy. – Już 60 osób zgłosiło chęć zamieszkania w naszej fabryce. To głównie aktorzy, architekci, fotograficy – mówi Jan Graboń, prezes spółki PZO Investment, do której należą budynki PZO.

Projekt przebudowy zakładów przy Grochowskiej szykuje spółka Projekt Praga i znakomity architekt Stanisław Fiszer. Rewitalizacja obejmie pięć połączonych ze sobą budynków między Grochowską a Mińską. Z zewnątrz niewiele się zmienią. Na ich szczycie wyrosną tylko pawilony, zwane przez architektów "domami na dachu". Pojawi się też mnóstwo zieleni na dachach, ścianach i dziedzińcach. Zmienią się za to wnętrza. Parter przeznaczono na sklepy, kawiarnie i kluby. Pierwsze i drugie piętro na pracownie artystyczne, galerie i biura. Górne piętra zmienią się w mieszkania o otwartych przestrzeniach i wielkich fabrycznych oknach. Do podziału jest w sumie blisko 20 tys. m kw. Pierwsze mieszkania w halach PZO powinny być gotowe późną jesienią 2007 r., a ich ceny będą zbliżone do cen mieszkań w nowych domach.

Jak podaje „Gazeta Wyborcza”, są też plany adaptacji następnych starych fabryk. Najwięcej jest ich na Pradze. Lofty powstaną w dawnych zakładach Polleny przy Szwedzkiej. Na zlecenie firmy kosmetycznej PZ Cussons biuro architektoniczne Aukett opracowało projekt uzupełnienia XIX-wiecznych budynków o nowe bloki oraz adaptację zabytkowych gmachów na cele mieszkaniowe. Zrealizuje to już nowy właściciel fabryki. Lofty mają też powstać na Powiślu, w miejscu dawnej elektrociepłowni. Irlandzki deweloper chce zaadaptować na cele mieszkaniowe pofabryczny gmach od strony Zajęczej. Ma już warunki zabudowy. Rozpoczęcie inwestycji planuje na początek 2007 r.

Źródło: Tomasz Urzykowski, Michał Wojtczuk, „Gazeta Wyborcza”, 7.09.2006 | 2006-09-11

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

 

 

Super Oferta

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Płaza (woj. Małopolskie) 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na sprzedażmieszkania na zamianękamienice do kupienialokale użytkowe na sprzedaż powiat Wągrowieckilokale użytkowe na sprzedaż powiat Zgierskidomy na wynajem gmina Mieroszówdomy na sprzedaż gmina Jordanówmieszkania na wynajem w Turskumieszkania na sprzedaż w Pepłówkudomy na wynajem w Kochanowicach

Deweloperzy

);