Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Popyt rośnie

2006-08-15

Popyt rośnie

Ceny gruntów stopniowo rosną, a w ostatnich kilku latach w wielu rejonach kraju nawet szybciej niż mieszkań.

Ceny gruntów stopniowo rosną, a w ostatnich kilku latach w wielu rejonach kraju nawet szybciej niż mieszkań - informuje "Rzeczpospolita". Według barometru "Rzeczpospolitej" od lata 2005 roku tereny budowlane podrożały o 11-12 proc. Podobny wskaźnik podawany jest w prognozach na następny rok.

Działkami interesują się dwie grupy klientów. Pierwsza szuka terenu pod dom, gdyż rezygnuje z zakupu drożejących mieszkań. Osoby takie poszukują terenów objętych planem zagospodarowania albo mających tzw. dobre sąsiedztwo, co umożliwia uzyskanie warunków zabudowy o powierzchni od 800 do 1000 m kw. Druga grupa to klienci traktujący zakup jako lokatę kapitału na co najmniej kilka lat. Osoby te szukają najczęściej większych terenów od jednego do kilku hektarów. Takie działki niekoniecznie są teraz budowlanymi, ale w perspektywie kilku lat mają szansę nimi zostać.

Źródło: "Rzeczpospolita", 14.08.2006 | 2006-08-15

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

 

 

Super Oferta

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Płaza (woj. Małopolskie) 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na zamianęlokale użytkowe poszukiwane do wynajęciamieszkania na wynajemlokale użytkowe na sprzedaż powiat Ropczycko-Sędziszowskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Opatowskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Giżyckodomy na sprzedaż gmina Szczutowomieszkania na sprzedaż w Rożentalumieszkania na wynajem w Pietruszowej Wolidomy na sprzedaż w Dargoszewie

Deweloperzy

);