Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Ponad 90 mln zł na zwrot wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym

2006-09-07

Ponad 90 mln zł na zwrot wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym

Do 30 czerwca 2006 r. złożono ponad 490 tys. wniosków o zwrot wydatków poniesionych na budownictwo mieszkaniowe. Fiskus zaakceptował ponad 99 tys. wniosków, a kwota do zwrotu wynosi ponad 90 mln zł.

Do 30 czerwca 2006 r. złożono ponad 490 tys. wniosków o zwrot wydatków poniesionych na budownictwo mieszkaniowe – pisze „Puls Biznesu”. Fiskus zaakceptował ponad 99 tys. wniosków, a kwota do zwrotu wynosi ponad 90 mln zł - poinformował w środę w Sejmie wiceminister finansów Marian Banaś.

Jak czytamy, w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie rządowego projektu nowelizacji ustawy o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym, która ma m.in. uprościć procedury wypłaty pieniędzy. Obowiązująca ustawa miała złagodzić skutki podwyżki VAT na materiały budowlane z 7 proc. do 22 proc. Obecnie przepisy przewidują zwrot wydatków poniesionych na zakup materiałów budowlanych (wykorzystanych do budowy, remontu, nadbudowy lub przebudowy budynku mieszkalnego). Zwrot przysługuje osobom fizycznym, które posiadają faktury – potwierdzające zakup materiałów – wystawione w okresie od maja 2004 r. do grudnia 2007 r.

Jak wyjaśnił wiceminister finansów, nowelizacja jest konieczna, ponieważ m.in. eliminuje wydawanie decyzji w sprawie zwrotu wydatków w przypadku, gdy wniosek złożony przez osobę fizyczną został przygotowany prawidłowo i nie budzi wątpliwości naczelnika urzędu skarbowego – pisze „Puls Biznesu”. Rząd w projekcie nowelizacji zaproponował, aby zwrot wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym obejmował jedynie obiekty położone na terytorium Polski. Inna zmiana dotyczy podstawy obliczania kwoty zwrotu. Rząd chce, aby była to cena 1 m kw. powierzchni użytkowej budynku mieszkalnego. Chodzi o ostatnią cenę metra kw. ogłoszoną przez Główny Urząd Statystyczny (GUS) przed kwartałem, w którym został złożony wniosek o zwrot. Ponadto do projektu wprowadzono czasowe ograniczenie składania wniosków do 30 czerwca 2008 r., jeśli inwestycja nie zostanie zakończona do 31ágrudnia 2007 r. Podczas środowej debaty połowie opowiedzieli się za skierowaniem projektu do prac w sejmowej komisji finansów i sejmowej komisji infrastruktury. W piątkowym głosowaniu posłowie zdecydują, która z komisji zajmie się projektem.

Źródło: Puls Biznesu, 2006-09-06 | 2006-09-07

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości poszukiwane do wynajęciahale i magazyny na wynajemlokale użytkowe do kupienialokale użytkowe na sprzedaż powiat Średzkimieszkania na sprzedaż powiat Gostynińskidomy na sprzedaż gmina Miedzichowodomy na sprzedaż gmina Ksawerówmieszkania na sprzedaż w Jakubowiemieszkania na sprzedaż w Janowicachdomy na wynajem w Dągach

Deweloperzy

);