Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Ponad 1 mld zł na zieloną energię

2009-08-19

Ponad 1 mld zł na zieloną energię

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przeznaczy do końca roku ponad 1 mld zł na preferencyjne pożyczki na inwestycje przedsiębiorstw w odnawialne źródła energii.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przeznaczy do końca roku ponad 1 mld zł na preferencyjne pożyczki na inwestycje przedsiębiorstw w odnawialne źródła energii – informuje „Gazeta Prawna”.

Zainteresowane firmy będą mogły składać wnioski o wsparcie od 1 do 31 grudnia. Wsparcie dla inwestycji w odnawialne źródła energii to część rządowego Pakietu Antykryzysowego wspierania firm w okresie słabszej koniunktury. Jak czytamy dalej, NFOŚiGW chce w ciągu trzech lat pożyczyć dużym inwestorom, którzy są zainteresowani zieloną energią, 1,5 mld zł. Środki te mają pochodzić z opłat, jakie wnoszą firmy energetyczny za zbyt mały udział energii odnawialnej w produkcji prądu.

W grudniowym konkursie będą mogli wystartować przedsiębiorcy, którzy realizują inwestycje o wartości przekraczającej 10 mln zł. Mogą oni starać się o pożyczkę w wysokości do 50 mln zł. Jej wartość nie może jednak przekroczyć 75 proc. kosztów projektów – zaznacza dziennik. Z rządowego programu wynika, że oprocentowanie pożyczki ma wynosić 6 proc. w skali roku, a okres kredytowania nie może być dłuższy niż 15 lat. Dodatkowo przedsiębiorcy mogą starać się po zakończeniu inwestycji o częściowe (do 50 proc.) umorzenie pożyczki. Dzięki 350 MW zielonej energii, które powstaną dzięki działaniom funduszu, Polska ma zbliżyć się do norm unijnych. Do 2020 r. musimy 15 proc. energii elektrycznej produkować ze źródeł odnawialnych – dodaje „Gazeta Prawna”.

 

 

Źródło: „Gazeta Prawna” 19.08.2009 | 2009-08-19

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na sprzedażdomy poszukiwane do wynajęciagaraże na sprzedażlokale użytkowe na wynajem powiat Nyskimieszkania na sprzedaż powiat Kutnowskidomy na sprzedaż gmina Paradyżmieszkania na sprzedaż gmina Strzelce Opolskiedomy na wynajem w Strzałkachdomy na sprzedaż w Sypniewiemieszkania na wynajem w Pękoszewie

Deweloperzy

);