W województwie pomorskim rozdzielono już 92,2 proc. kwoty na dofinansowania pochodzącej z Unii Europejskiej. To najlepszy wynik w kraju.
1,5 tys. umów na łączną kwotę 6,5 mld zł podpisano w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego (RPO) na lata 2007-2013. Rozdysponowano już 92,2 proc. całej kwoty, którą urząd miał do dyspozycji. To najlepszy wynik w Polsce. Jedynie 4 obszary osiągnęły wynik zbliżony do Pomorza.
Od momentu rozpoczęcia realizacji RPO do chwili obecnej, każdego dnia co najmniej jedna firma, samorząd lub stowarzyszenie dostawały dofinansowanie na realizację inwestycji ze środków Unii Europejskiej. Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego realizował program z taką szybkością, że w 2011 r. Ministerstwo Rozwoju Regionalnego przekazało regionowi dodatkowe 45 mln euro. Dzięki dotacjom z RPO powstała m.in. al. Havla w Gdańsku, a obecnie rozbudowywany jest Teatr Muzyczny w Gdyni.
Źródło: KRN.pl | 2012-11-26
Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?
Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!
Wiadomości
Komentarze (0)
Pokaż wszystkie komentarze (0)