Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Polski projekt doceniony wśród międzynarodowych prac

Magdalena Hojniak | 2018-07-09

Polski projekt doceniony wśród międzynarodowych prac

Projekt osiedla w Dubaju autorstwa polskiej studentki został wyróżniony w międzynarodowym konkursie.

Opracowanie zrównoważonego osiedla, które odpowie na potrzeby mieszkańców Dubaju, było celem tegorocznej edycji konkursu MUTICOMFORT. Zabudowa miałaby powstać na wybrzeżu zatoki Al Jaddaf w Dubaju. Wyzwanie stanowiło pogodzenie standardów urbanistyczno-architektownicznych i warunków panujących obecnie w mieście.

Liczba żyjących tam ludzi na przestrzeni ostatnich lat wzrosła stukrotnie, co wpłynęło również na granicę, która objęła obszar 400 razy większy niż był dotychczas. Istotnym czynnikiem jest sam klimat. Temperatura w lecie może tam sięgać nawet 42°C i zdarzają się burze piaskowe. Projekt musiał zatem gwarantować odpowiednią izolację tak termiczną, jak i dźwiękową, a także zapewniać dostęp do optymalnego powietrza. Istotne były również kwestie estetyczne, minimalizacja zużycia energii oraz uwzględnienie wielokulturowego charakteru tamtejszej społeczności.

Do finału konkursu trafiło 50 projektów z 28 państw. Polska praca autorstwa studentki Politechniki Wrocławskiej Joanny Wnuczek zdobyła wyróżnienie. Pierwsze miejsce trafiło do studentów z Południowej Afryki, natomiast kolejne miejsca podium zajęli przedstawiciele uniwersytetów białoruskiego i niemieckiego. Wręczenie nagród odbyło się w Dubaju. 

 

 

 

Źródło: KRN.pl | 2018-07-09

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Inwestycja Cieślewskiego 7A
Sand Hotel ****

Inwestycja Cieślewskiego 7A

Kraków, Prądnik Czerwony, ul. E.... 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na wynajemhale i magazyny na sprzedażmieszkania na wynajemlokale użytkowe na sprzedaż powiat Przemyskidomy na sprzedaż powiat Łęczyńskimieszkania na sprzedaż gmina Skrzyszówlokale użytkowe na sprzedaż gmina Murówmieszkania na wynajem w Smardzewiedomy na sprzedaż w Stawkachmieszkania na wynajem w Białyszewo-Towarzystwie

Deweloperzy

);