Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Polski projekt doceniony wśród międzynarodowych prac

Magdalena Hojniak | 2018-07-09

Polski projekt doceniony wśród międzynarodowych prac

Projekt osiedla w Dubaju autorstwa polskiej studentki został wyróżniony w międzynarodowym konkursie.

Opracowanie zrównoważonego osiedla, które odpowie na potrzeby mieszkańców Dubaju, było celem tegorocznej edycji konkursu MUTICOMFORT. Zabudowa miałaby powstać na wybrzeżu zatoki Al Jaddaf w Dubaju. Wyzwanie stanowiło pogodzenie standardów urbanistyczno-architektownicznych i warunków panujących obecnie w mieście.

Liczba żyjących tam ludzi na przestrzeni ostatnich lat wzrosła stukrotnie, co wpłynęło również na granicę, która objęła obszar 400 razy większy niż był dotychczas. Istotnym czynnikiem jest sam klimat. Temperatura w lecie może tam sięgać nawet 42°C i zdarzają się burze piaskowe. Projekt musiał zatem gwarantować odpowiednią izolację tak termiczną, jak i dźwiękową, a także zapewniać dostęp do optymalnego powietrza. Istotne były również kwestie estetyczne, minimalizacja zużycia energii oraz uwzględnienie wielokulturowego charakteru tamtejszej społeczności.

Do finału konkursu trafiło 50 projektów z 28 państw. Polska praca autorstwa studentki Politechniki Wrocławskiej Joanny Wnuczek zdobyła wyróżnienie. Pierwsze miejsce trafiło do studentów z Południowej Afryki, natomiast kolejne miejsca podium zajęli przedstawiciele uniwersytetów białoruskiego i niemieckiego. Wręczenie nagród odbyło się w Dubaju. 

 

 

 

Źródło: KRN.pl | 2018-07-09

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Oaza Bronowice
Enklawa Białowieska
Osiedle Lawendowa 3
Sand Hotel ****
Działka inwestycyjna
Inwestycja Cieślewskiego 7A

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 

Enklawa Białowieska

Nieznany Bór 

Osiedle Lawendowa 3

Zielonki, ul. Lawendowa 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Działka inwestycyjna

Kraków, Dębniki, ul. F. Pokutyńskiego 

Inwestycja Cieślewskiego 7A

Kraków, Prądnik Czerwony, ul. E.... 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na wynajemkamienice na zamianęlokale użytkowe do kupienialokale użytkowe na wynajem powiat Pszczyńskimieszkania na sprzedaż powiat Łódzki wschodnimieszkania na wynajem gmina Kamień Pomorskilokale użytkowe na wynajem gmina Trawnikimieszkania na sprzedaż w Brzezówcedomy na wynajem w Jeżewiedomy na sprzedaż w Osjakowie

Deweloperzy