Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Polska przyciąga coraz więcej cudzoziemców

Magdalena Hojniak | 2019-04-17

Polska przyciąga coraz więcej cudzoziemców
Obcokrajowcy przyjeżdżają do Polski głównie w celach zarobkowych

Od początku roku liczba cudzoziemców w Polsce wzrosła o 11 tys. Opuszczają swój kraj w celach zarobkowych. Najliczniejszą grupę stanowią Ukraińcy.

Spośród wszystkich cudzoziemców wnioskujących w pierwszym kwartale br. o pozwolenie na pobyt w Polsce 69 proc. stanowili Ukraińcy. Ich liczba wzrosła o 7,6 tys. przez pierwsze 3 pierwsze miesiące 2019 r. swój przyjazd do naszego kraju zalegalizowało 11 tys. obywateli innych państw. Stan z początku kwietnia 2019 r. pokazuje, że na terenie Polski przebywa 383 tys. obcokrajowców. W porównaniu z danymi z 2018 r. jest to o 58 tys. więcej.

Według informacji przedstawionych przez Urząd do Spraw Cudzoziemców, w Polsce legalnie przebywa 186,5 tys. Ukraińców. Kolejne najliczniejsze grupy stanowią Białorusini – 21,5 tys. oraz Gruzini – 3,4 tys. Z podsumowania wynika, że cudzoziemcy starają się o przyznanie prawa do pobytu w Polsce w związku z pracą, którą chcą tutaj podjąć – tego typu wnioski w okresie styczeń-marzec stanowiły 72 proc. Część obcokrajowców – 10 proc. starała się o pozwolenie na pobyt ze względów rodzinnych, natomiast 7 proc. argumentowała swoją prośbę rozpoczęciem bądź kontynuacją edukacji.

Rejonami, w których mieszka najwięcej obywateli innych krajów są Mazowsze (114 tys.), Małopolska (38 tys.), Dolny Śląsk (31 tys.), a także Wielkopolska (30 tys.).

W swoich statystykach Urząd do Spraw Cudzoziemców nie uwzględnia cudzoziemców, którzy są w Polsce tymczasowo, co oznacza, że faktyczna liczba obcokrajowców jest wyższa.  

Źródło: KRN.pl | 2019-04-17

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


1

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (1)

zic ⋅ 25-04-2019 | 14:20

Mamy się tymi danymi szczycić czy ubolewać, bo na jedno i drugie są argumenty ?

Pokaż wszystkie komentarze (1)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy poszukiwane do wynajęciagaraże na sprzedażinne nieruchomości do kupieniamieszkania na wynajem powiat Radomskidomy na sprzedaż powiat Opolskidomy na wynajem gmina Mieściskodomy na wynajem gmina Lądek-Zdrójmieszkania na wynajem w Kleczewodomy na wynajem w Bogaczewiemieszkania na wynajem w Racławicach

Deweloperzy

);