Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Polska przyciąga coraz więcej cudzoziemców

Magdalena Hojniak | 2019-04-17

Polska przyciąga coraz więcej cudzoziemców
Obcokrajowcy przyjeżdżają do Polski głównie w celach zarobkowych

Od początku roku liczba cudzoziemców w Polsce wzrosła o 11 tys. Opuszczają swój kraj w celach zarobkowych. Najliczniejszą grupę stanowią Ukraińcy.

Spośród wszystkich cudzoziemców wnioskujących w pierwszym kwartale br. o pozwolenie na pobyt w Polsce 69 proc. stanowili Ukraińcy. Ich liczba wzrosła o 7,6 tys. przez pierwsze 3 pierwsze miesiące 2019 r. swój przyjazd do naszego kraju zalegalizowało 11 tys. obywateli innych państw. Stan z początku kwietnia 2019 r. pokazuje, że na terenie Polski przebywa 383 tys. obcokrajowców. W porównaniu z danymi z 2018 r. jest to o 58 tys. więcej.

Według informacji przedstawionych przez Urząd do Spraw Cudzoziemców, w Polsce legalnie przebywa 186,5 tys. Ukraińców. Kolejne najliczniejsze grupy stanowią Białorusini – 21,5 tys. oraz Gruzini – 3,4 tys. Z podsumowania wynika, że cudzoziemcy starają się o przyznanie prawa do pobytu w Polsce w związku z pracą, którą chcą tutaj podjąć – tego typu wnioski w okresie styczeń-marzec stanowiły 72 proc. Część obcokrajowców – 10 proc. starała się o pozwolenie na pobyt ze względów rodzinnych, natomiast 7 proc. argumentowała swoją prośbę rozpoczęciem bądź kontynuacją edukacji.

Rejonami, w których mieszka najwięcej obywateli innych krajów są Mazowsze (114 tys.), Małopolska (38 tys.), Dolny Śląsk (31 tys.), a także Wielkopolska (30 tys.).

W swoich statystykach Urząd do Spraw Cudzoziemców nie uwzględnia cudzoziemców, którzy są w Polsce tymczasowo, co oznacza, że faktyczna liczba obcokrajowców jest wyższa.  

Źródło: KRN.pl | 2019-04-17

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (1)

zic ⋅ 25-04-2019 | 14:20

Mamy się tymi danymi szczycić czy ubolewać, bo na jedno i drugie są argumenty ?

Pokaż wszystkie komentarze (1)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Sand Hotel ****
Nowa 5 dzielnica - lokale...
START CITY
NY Residence, lokal usługowy

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Nowa 5 dzielnica - lokale...

Kraków, Krowodrza, ul. Wrocławska 

START CITY

Kraków, Bieżanów-Prokocim, ul.... 

NY Residence, lokal usługowy

Kraków, Krowodrza, ul. Wrocławska 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże do kupieniakamienice na wynajemhale i magazyny do kupienialokale użytkowe na wynajem powiat Bocheńskimieszkania na sprzedaż powiat Słupeckidomy na wynajem gmina Luzinolokale użytkowe na wynajem gmina Lipowiec Kościelnymieszkania na wynajem w Benewiczemieszkania na sprzedaż w Jastrzębiachmieszkania na wynajem w Puchałowie

Deweloperzy

);