Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Polska popiera zieloną transformację

Magdalena Hojniak | 2018-12-05

Polska popiera zieloną transformację

Człowiek, technologia i natura. Pod tymi hasłami Polska obraduje podczas trwającego w Katowicach Szczytu Klimatycznego. Czekają nas zmiany.

Przedstawiciele 45 krajów obradują w Katowicach na temat globalnej ekologii. Trwający Szczyt Klimatyczny ma służyć opracowaniu wspólnych rozwiązań, które mają służyć środowisku, a poprzez to poprawiać jakość życia mieszkańców.

Jak podkreślił Mateusz Morawiecki, do poprawy sytuacji potrzebne są transformacja systemów energetycznych, elektromobliności, a także właściwe zarządzanie przyrodą. Jednym z największych wyzwać stających przed Europą jest zmniejszenie niskiej emisji, dlatego premier podkreślił, że potrzeba kompleksowych działań, we wszystkich sektorach, a transformacja energetyczna powinna iść w parze z innowacjami. Jako przykład nowatorskich rozwiązań Morawiecki podał wdrożenie elektromobilności do transportu publicznego w Polsce.

Z kolei uczestniczący w obradach minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński położył nacisk na zrównoważony rozwój, który powinien być domeną miast, gdyż to one w największym stopniu oddziałują na środowisko. Minister dodał również, że miasta z inteligentną polityką prośrodowiskową marnują mniej zasobów, a stosowanie inteligentnych rozwiązań umożliwia zmniejszanie kosztów. Kluczowe w tej kwestii jest także umiejętne gospodarowanie własnymi zasobami i wykorzystywanie potencjału. Dodatkowo rozwój powinien być związany z planami zagospodarowania przestrzennego. Politycy wspomnieli też o realizowanym w Polsce o programie „Czyste powietrze”.  

Źródło: KRN.pl | 2018-12-05

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (1)

#czyste powietrze Wrocław ⋅ 06-12-2018 | 09:30

zapraszam z zapoznaniem się ze statystykami przekroczenia pyłu zawieszonego w związku z programem " Czyste powietrze nie dla Wrocławia " : https://www.airvisual.com/poland/lower-silesia/wroclaw . Szczególnie interesującym jest fakt że widać jeden zielony słupek tylko dzięki temu że wiał do na nas akurat wtedy wiatr z Wielkiej Brytani.

Pokaż wszystkie komentarze (1)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Oaza Bronowice
Enklawa Białowieska
Osiedle Lawendowa 3
Sand Hotel ****
Przepiękny dom jednorodzinny
Inwestycja Cieślewskiego 7A
Działka inwestycyjna

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 

Enklawa Białowieska

Nieznany Bór 

Osiedle Lawendowa 3

Zielonki, ul. Lawendowa 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Przepiękny dom jednorodzinny

Płaza 

Inwestycja Cieślewskiego 7A

Kraków, Prądnik Czerwony, ul. E.... 

Działka inwestycyjna

Kraków, Dębniki, ul. F. Pokutyńskiego 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na zamianęinne nieruchomości do kupieniadomy poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na wynajem powiat Przeworskidomy na sprzedaż powiat Siedleckidomy na wynajem gmina Krupski Młyndomy na sprzedaż gmina Dzierżoniówdomy na wynajem w Cybulicachmieszkania na sprzedaż w Rudnikachmieszkania na wynajem w Wielkich Bałówkach

Deweloperzy