Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Polska popiera zieloną transformację

Magdalena Hojniak | 2018-12-05

Polska popiera zieloną transformację

Człowiek, technologia i natura. Pod tymi hasłami Polska obraduje podczas trwającego w Katowicach Szczytu Klimatycznego. Czekają nas zmiany.

Przedstawiciele 45 krajów obradują w Katowicach na temat globalnej ekologii. Trwający Szczyt Klimatyczny ma służyć opracowaniu wspólnych rozwiązań, które mają służyć środowisku, a poprzez to poprawiać jakość życia mieszkańców.

Jak podkreślił Mateusz Morawiecki, do poprawy sytuacji potrzebne są transformacja systemów energetycznych, elektromobliności, a także właściwe zarządzanie przyrodą. Jednym z największych wyzwać stających przed Europą jest zmniejszenie niskiej emisji, dlatego premier podkreślił, że potrzeba kompleksowych działań, we wszystkich sektorach, a transformacja energetyczna powinna iść w parze z innowacjami. Jako przykład nowatorskich rozwiązań Morawiecki podał wdrożenie elektromobilności do transportu publicznego w Polsce.

Z kolei uczestniczący w obradach minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński położył nacisk na zrównoważony rozwój, który powinien być domeną miast, gdyż to one w największym stopniu oddziałują na środowisko. Minister dodał również, że miasta z inteligentną polityką prośrodowiskową marnują mniej zasobów, a stosowanie inteligentnych rozwiązań umożliwia zmniejszanie kosztów. Kluczowe w tej kwestii jest także umiejętne gospodarowanie własnymi zasobami i wykorzystywanie potencjału. Dodatkowo rozwój powinien być związany z planami zagospodarowania przestrzennego. Politycy wspomnieli też o realizowanym w Polsce o programie „Czyste powietrze”.  

Źródło: KRN.pl | 2018-12-05

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (1)

#czyste powietrze Wrocław ⋅ 06-12-2018 | 09:30

zapraszam z zapoznaniem się ze statystykami przekroczenia pyłu zawieszonego w związku z programem " Czyste powietrze nie dla Wrocławia " : https://www.airvisual.com/poland/lower-silesia/wroclaw . Szczególnie interesującym jest fakt że widać jeden zielony słupek tylko dzięki temu że wiał do na nas akurat wtedy wiatr z Wielkiej Brytani.

Pokaż wszystkie komentarze (1)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na wynajemhale i magazyny na wynajemmieszkania na wynajemlokale użytkowe na sprzedaż powiat M. Koninmieszkania na wynajem powiat Strzelecko-Drezdeneckimieszkania na wynajem gmina Dęblinlokale użytkowe na wynajem gmina Lubartówdomy na sprzedaż w Kopernikachmieszkania na sprzedaż w Kurochdomy na sprzedaż w Szernie

Deweloperzy

);