Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Polska liderem inwestycji komercyjnych

2010-10-25

Polska liderem inwestycji komercyjnych

Polsce i Rosji przypadło łącznie 75 proc. transakcji kupna na rynku nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Polsce i Rosji przypadło w 2010 r. łącznie 75 proc. transakcji kupna na rynku nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej – wynika z raportu CB Richard Ellis. Całkowita wartość inwestycji w 3 kwartale wyniosła w tym rejonie 1,5 mld euro. Oznacza to wzrost o 60 proc. stosunku kwartalnym, najwyższy w całej Europie.

Wartość inwestycji komercyjnych od początku 2010 r. wyniosła 3,3 mld euro, przekraczając już wynik z całego 2009 r., wynoszący 2,6 mld. W samej Polsce przeprowadzono 45 proc. spośród wszystkich transakcji. Tuż za nią sytuuje się Rosja z wynikiem 32 proc. - wynika z raportu CBRE.

Średnia wartość inwestycji wyniosła 70 mln euro. Największa przeprowadzona transakcja dotyczyła rosyjskiego business parku, który sprzedano za 285 mln euro.

Zwiększona aktywność inwestycyjna w połączeniu z rosnącą liczbą transakcji powoduje, że instytucje finansowe chętniej kredytują nowe inwestycje komercyjne.

Źródło: KRN.pl | 2010-10-25

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na wynajemkamienice na zamianęhale i magazyny na sprzedażlokale użytkowe na sprzedaż powiat Łosickilokale użytkowe na wynajem powiat Wielickilokale użytkowe na sprzedaż gmina Cisnamieszkania na wynajem gmina Drezdenkodomy na sprzedaż w Gajówka-Koloniadomy na sprzedaż w Feliksowiemieszkania na wynajem w Józefowie

Deweloperzy

);