Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Polityka mieszkaniowa na niedostateczny

2012-03-09

Polityka mieszkaniowa na niedostateczny

W Polsce brakuje 1,5 mln mieszkań, a dodatkowo ok. 200 tys. lokali musi być wycofane z użytku.

NIK zbadał, w jakim stopniu organy administracji rządowej i samorządowej wywiązują się z konstytucyjnych i ustawowych zadań polityki mieszkaniowej. Rezultaty kontroli nie napawają optymizmem. Wynika z nich, że w Polsce wciąż brakuje 1,5 mln mieszkań, a liczba ta od lat nie ulega zmianie. Dodatkowo w związku z tym, że konieczne jest, ze względu na zły stan techniczny, wycofanie z użytku ok. 200 tys. lokali, deficyt pogłębi się jeszcze bardziej.

Według NIK główną przyczyną takiego stanu jest brak spójnej i długofalowej polityki mieszkaniowej, która pozwoliłaby na poprawę sytuacji, nawet przy ograniczonych środkach finansowych na ten cel. Wciąż nie została wdrożona skuteczna forma wspierania budownictwa socjalnego i społecznego, a finansowanie tego wsparcia ze środków budżetu państwa w badanych latach pozostawało na niskim poziomie.

Analizie poddane zostały również instrumenty pomocy państwa w pozyskiwaniu własnego mieszkania. Z raportu wynika m.in. że w ramach wygasającego już programu „Rodzina na swoim” do 31 grudnia 2010 r. banki udzieliły niemal 85 tys. kredytów, a łączna suma rządowych dopłat przekroczyła 308 mln zł.

 

Źródło: KRN.pl | 2012-03-09

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na wynajemmieszkania na wynajemdomy na sprzedażlokale użytkowe na wynajem powiat Żarskimieszkania na wynajem powiat M. Świnoujściemieszkania na wynajem gmina Bełchatówmieszkania na sprzedaż gmina Puńskdomy na wynajem w Kopiniemieszkania na wynajem w Grabkowiedomy na sprzedaż w Kamionce

Deweloperzy

);