Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Polacy są coraz szczęśliwsi

Magdalena Hojniak | 2018-03-15

Polacy są coraz szczęśliwsi

W rankingu najszczęśliwszych państw świata Polska zmieniła swoją pozycję o 4 miejsca. Zadowoleniem wyprzedzamy m.in. Włochów i Japończyków.

W zestawieniu World Happiness Report 2018 Polska zajęła 42. miejsce, co oznacza, że Polacy czują się szczęśliwsi niż w poprzednich latach. Rok temu znaleźliśmy się na 46. pozycji notowania. Jak pokazały badania, najbardziej zadowoleni są mieszkańcy państw nordyckich, czyli Finlandii, Norwegii oraz Danii, które zajęły podium. Tuż za nimi uplasowały się Islandia, Szwajcaria, Holandia, Kanada, Nowa Zelandia, Szwecja oraz Australia. Co ciekawe, pomimo ciągłego wzbogacania się kraju, poczucie szczęścia spadło wśród Amerykanów. Stany Zjednoczone z zajmowanego w ubiegłym roku 14 miejsca spadły o 4 pozycje. Autorzy raportu zwracają uwagę, że przyczyną takiej sytuacji jest kryzys społeczny związany z coraz mniejszym zaufaniem do rządu i instytucji publicznych. Problem zauważa się także w relacjach społecznych i wzroście nierówności. Ponadto Amerykanie dostrzegają korupcję na szczeblach państwowych i biznesowych, co niekorzystnie wpływa na ich odczucia.

Coraz wyżej w rankingu sytuują się za to Polacy. Tym razem wyprzedziliśmy Włochy, Litwę, Słowenię, Japonię, Rosję czy Węgry. Europejskie mocarstwa takie jak Niemcy, Wielka Brytania oraz Francja uplasowały się odpowiednio na 15. 19. i 23. pozycji. Za kolei na samym końcu zestawienia pojawiły się Południowy Sudan, Republika Środkowoafrykańska i Burundia.

W klasyfikacji World Happiness Report 2018 uwzględniano wskaźnik PKB w przeliczeniu na mieszkańca, wsparcie socjalne, wolność społeczną, oczekiwaną długość życia w zdrowiu, jak również brak korupcji. W rankingu badaniom poddano 156 państw.  

Źródło: KRN.pl | 2018-03-15

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (3)

eM ⋅ 20-03-2018 | 09:13

@figielek: tu sobie poczytaj obrońco Polski i Polaków zanim zaczniesz kogoś wyzywać http://worldhappiness.report/

Ja ⋅ 16-03-2018 | 23:13

Jesteśmy szczęśliwsi. Powstajemy z kolan!

figielek ⋅ 16-03-2018 | 13:20

Tylko kompletna idiotka mogła coś takiego napisać. Według GUS 3.5 milina Polek i Polaków zarabia MINIMUM ... co po odjęciu podatku daje około 1600 złotych na rękę ! ! ! A z drugiej strony Premier Gowin w RMF powiedział że zarabiał 17 tys. złotych miesięcznie i ...... nie starczało mu do pierwszego i często musiał głodować ! ! ! ! A może byś Ty kretynko żyła za 1600 zł miesięcznie i zobaczylibyśmy jak bardzo byś była szczęśliwa.

Pokaż wszystkie komentarze (3)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na zamianęlokale użytkowe na wynajemdomy do kupieniadomy na sprzedaż powiat Gdańskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Świebodzińskimieszkania na wynajem gmina Bałtówlokale użytkowe na wynajem gmina Warnicemieszkania na sprzedaż w Brunachdomy na wynajem w Dominowiedomy na wynajem w Piegonisko-Pustkowiu

Deweloperzy

);