Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Podziemny tramwaj

2010-04-29

Podziemny tramwaj

Na Franowo będą jeździły tramwaje podziemnym tunelem, którego długość ma wynosić 800 metrów.

Na Franowo będą jeździły tramwaje podziemnym tunelem, którego długość ma wynosić 800 metrów – podaje „Głos Wielkopolski”. Wjazd do tunelu będzie za pętlą (która zostanie zlikwidowana) na osiedlu Lecha, a wyjazd – za ulicą Szwedzką.

Podziemna trasa tramwaju w pewnej części pobiegnie przez tereny, na których nie ma żadnych budynków. Początkowo rozważano także koncepcję poprowadzenia torowiska w wykopie, ale osłonięcie go ekranami akustycznymi nie wyglądałoby dobrze, a normy hałasu i tak zostałaby przekroczone – czytamy dalej.
 
W tunelu zaplanowano dwa przystanki podziemne, których dachy będą przeszklone. Mają one już swoje robocze nazwy „Kurlandzka” i „Rynek Piaśnicka”. Na trasie znajdą się również inne przystanki: „Os. Lecha”, „CH M1”, „Szwajcarska”, „Pętla Franowo”. Pasażerowie będą poruszać się schodami, dla osób niepełnosprawnych zostaną zamontowane windy. W przyszłości przewiduje się posadzenie drzew lub wybudowanie parkingu na powierzchni tunelu. Przy okazji budowy tunelu zostanie rozebrany i wybudowany od nowa wiadukt Chartowo, którego stan techniczny aktualne jest zły – dodaje gazeta.
 

 

Źródło: „Głos Wielkopolski” 15.04.2010 | 2010-04-29

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny do kupieniagaraże do kupieniamieszkania na wynajemmieszkania na wynajem powiat Włoszczowskidomy na wynajem powiat Zielonogórskidomy na sprzedaż gmina Chynówlokale użytkowe na sprzedaż gmina Komornikimieszkania na wynajem w Gorzewiedomy na wynajem w Młotkówkumieszkania na wynajem w Rudnie

Deweloperzy

);