Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Podrożeją zarówno kredyty w złotych, jak i we frankach

2007-04-02

Podrożeją zarówno kredyty w złotych, jak i we frankach

Wkrótce koszty kredytu mogą wzrosnąć, gdyż już niedługo Rada Polityki Pieniężnej może podnieść stopy procentowe, które od ponad roku pozostają na tym samym poziomie.

Niedługo koszty kredytu mogą wzrosnąć, gdyż już niedługo Rada Polityki Pieniężnej może podnieść stopy procentowe, które od ponad roku pozostają na tym samym poziomie – donosi „Gazeta Prawna”. „Powód jest jeden – rozpędzona gospodarka, która może przynieść zdecydowanie wyższą inflację niż ta, która była w lutym (1,9 proc.)”.

Jak czytamy „wzrost stóp procentowych bezpośrednio przełoży się na wysokość odsetek płaconych od kredytów mieszkaniowych. Nie ma co liczyć na to, że zostanie zniwelowany przez spadające marże banków wliczone w oprocentowanie. W przypadku kredytów w złotych wynoszą one obecnie średnio 1 pkt proc., a dla kredytów we frankach szwajcarskich 1,3 pkt proc. Według ekspertów są to już minimalne poziomy”.

„W efekcie podwyżka stóp procentowych w Polsce o 25 pkt bazowych spowoduje wzrost miesięcznej raty dla kredytu zaciąganego w wysokości 200 tys. zł o 31 zł” – wylicza „Gazeta Prawna”. „Gdyby jednak zrealizował się czarny, ale mało prawdopodobny scenariusz, i RPP zafundowałaby nam trzy podwyżki w tym roku po 25 pkt bazowych, czyli łącznie o 75 pkt bazowych, rata tego samego kredytu wzrosłaby o prawie 100 zł”.

Więcej informacji w dzisiejszej „Gazecie Prawnej”.

Źródło: „Gazeta Prawna”, 2.04.2007 | 2007-04-02

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na wynajemkamienice do kupieniadomy do kupieniadomy na wynajem powiat Grodziskimieszkania na wynajem powiat M. Mysłowicelokale użytkowe na wynajem gmina Leśna Podlaskamieszkania na sprzedaż gmina Malborkdomy na sprzedaż w Werejcachdomy na sprzedaż w Płośnicydomy na wynajem w Modliszewicach

Deweloperzy

);