Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Podatek od sprzedaży lokalu

2007-03-15

Podatek od sprzedaży lokalu

Jeśli podatnik wykupi w najbliższym czasie mieszkanie np. od spółdzielni czy gminy za przysłowiową złotówkę i będzie chciał je sprzedać, będzie musiał zapłacić podatek i to z uwzględnieniem nowych zasad opodatkowania.

Podatnik sprzedający nieruchomości - w tym m.in. spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego lub użytkowego oraz prawo do domu jednorodzinnego w spółdzielni mieszkaniowej – uzyskuje przychód, od którego trzeba zapłacić 19-proc. podatek. Jeśli więc podatnik wykupi w najbliższym czasie mieszkanie np. od spółdzielni czy gminy za przysłowiową złotówkę i będzie chciał je sprzedać, podatek trzeba będzie zapłacić i to z uwzględnieniem nowych zasad opodatkowania nieruchomości obowiązujących od 1 stycznia 2007 r. - zauważa „Gazeta Prawna". Dochód podlegający opodatkowaniu stanowi w tym wypadku różnica między przychodem z odpłatnego zbycia mieszkania (ceną uzyskaną ze sprzedaży) a kosztami jego uzyskania (wydatki związane z wykupieniem mieszkania). Podatnik będzie musiał od tak obliczonej kwoty zapłacić 19 proc. podatku. Będzie to dość spory wydatek. Można podatku nie płacić - radzi „Gazeta Prawna" - ale ze sprzedażą mieszkania trzeba będzie wtedy poczekać. Jeśli bowiem podatnik zamelduje się w mieszkaniu na pobyt stały przynajmniej na 12 miesięcy, podatku nie zapłaci w ogóle.

Źródło: „Gazeta Prawna”, 14.03.2007 | 2007-03-15

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice do kupieniagaraże na sprzedażmieszkania na sprzedażdomy na sprzedaż powiat Złotoryjskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Kieleckilokale użytkowe na sprzedaż gmina Pawłówlokale użytkowe na sprzedaż gmina Zaniemyślmieszkania na sprzedaż w Przewoziemieszkania na sprzedaż w Zagłobiedomy na sprzedaż w Gośniewicach

Deweloperzy