Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Pod jednym dachem wspólne komorne

2008-09-19

Pod jednym dachem wspólne komorne

Domownicy będą mieli obowiązek solidarnie płacić czynsz z najemcą, ale tylko gdy razem z nim mieszkają.

 Domownicy będą mieli obowiązek solidarnie płacić czynsz z najemcą, ale tylko gdy razem z nim mieszkają – donosi „Rzeczpospolita”.

 
To na razie propozycja. Dotyczy ona mieszkań wojskowych zajmowanych na podstawie decyzji administracyjnej (zarządza nimi Wojskowa Agencja Mieszkaniowa). Zawiera ją projekt nowelizacji ustawy o zakwaterowaniu Sił Zbrojnych. Wczoraj w Sejmowej Komisji Obrony Narodowej odbyło się pierwsze jej czytanie – informuje gazeta. Ustawa, która obowiązuje obecnie, przewiduje, że domownicy mają obowiązek razem z głównym najemcą płacić czynsz za zajmowany lokal. Odpowiedzialność ta ciąży na wszystkich solidarnie. Oznacza to, że jeżeli jedna osoba nie zapłaci, to Wojskowa Agencja Mieszkaniowa ma prawo żądać uregulowania należności od innych pełnoletnich domowników mieszkających wspólnie w tym lokalu, a nie tylko od osoby, której wynajęto lokal.
 

Jak czytamy, nowelizacja nie znosi tej odpowiedzialności, ale tylko doprecyzowuje przepisy dotyczące tych kwestii (a konkretnie art. 37 ustawy o zakwaterowaniu Sił Zbrojnych). Przewiduje, że obowiązek regulowania opłat za mieszkanie ciąży na domownikach solidarnie, ale tylko wówczas, gdy faktycznie mieszkają oni z głównym najemcą pod jednym dachem.

 

 

Źródło: „Rzeczpospolita” 19.09.2008 | 2008-09-19

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny do kupieniamieszkania na sprzedażdziałki do kupieniamieszkania na sprzedaż powiat Będzińskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Tomaszowskidomy na sprzedaż gmina Kijewo Królewskielokale użytkowe na wynajem gmina Siedliskodomy na sprzedaż w Oborachdomy na sprzedaż w Łuszczanów Drugidomy na wynajem w Strubinach

Deweloperzy

);