Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Pochłaniacze smogu i zielone ściany - tak będzie wyglądał Kraków

Marta Hamera | 2018-09-14

Pochłaniacze smogu i zielone ściany - tak będzie wyglądał Kraków

Krakowianom brakuje terenów zielonych oraz miejsc do odpoczynku na powietrzu. Mieszkańcy chcą nowych parków i przestrzeni rekreacyjnej.

Analizując projekty, które zyskały najwięcej głosów w tegorocznej 5. edycji Budżetu Obywatelskiego, można stwierdzić, że krakowianom brakuje przestrzeni zielonych oraz miejsc do odpoczynku na powietrzu. W większości dzielnic zostaną zasadzone nowe drzewa, krzewy i kwiaty, mieszkańcy chcą także rewitalizacji istniejących już skwerów i parków. Nowe nasadzenia będą realizowane m.in. w dzielnicach Stare Miasto, Dębniki, Podgórze Duchackie, Mistrzejowice, Bieńczyce.

Mieszkańcy Krakowa licznie zagłosowali także na siłownie na powietrzu. Rosnąca popularność zewnętrznych siłowni oraz upowszechnienie aktywnego trybu życia poskutkują powiększeniem infrastruktury sportowej w mieście Kraka. Siłownie powstaną w dzielnicach Prądnik Czerwony i Zwierzyniec, a istniejąca siłownia plenerowa w Prądniku Białym będzie rozbudowana. Pojawią się także boiska i inne inwestycje związane z rekreacją w mieście.

Szczególną uwagę poświęcono w tym roku Zalewowi Bagry w Podgórzu, którego dotyczą aż 3 projekty. W planach jest zabezpieczenie terenu wodnego parku Bagry Wielkie przez ratowników wodnych, rozbudowa plaży przy istniejącym kąpielisku oraz budowa nowych toalet, przebieralni i pryszniców, a także tężni solankowej.

Ponadto Zarząd Zieleni Miejskiej zadba o budowę pochłaniaczy smogu w każdej dzielnicy. Antysmogowe zielone ściany staną w całym Krakowie.

Większość z projektów zostanie zrealizowana w 2019 r., większe inwestycje zostaną ukończone w 2020 r. 

Źródło: KRN.pl | 2018-09-14

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (1)

iga ⋅ 18-09-2018 | 09:01

Ciekawe czy zrewitalizowany zostanie teren dawnego basenu Polfy. Taki piękny teren w środku miasta jest nieudostępniony mieszkańcom i tragicznie niszczeje .

Pokaż wszystkie komentarze (1)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na wynajemhale i magazyny na sprzedażmieszkania do kupieniadomy na wynajem powiat Kępińskimieszkania na sprzedaż powiat Przasnyskilokale użytkowe na wynajem gmina Baranowolokale użytkowe na wynajem gmina Bisztynekdomy na sprzedaż w Unisławiemieszkania na wynajem w Sędowiedomy na wynajem w Nowej Wsi

Deweloperzy

);