Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Pochłaniacze smogu i zielone ściany - tak będzie wyglądał Kraków

Marta Hamera | 2018-09-14

Pochłaniacze smogu i zielone ściany - tak będzie wyglądał Kraków

Krakowianom brakuje terenów zielonych oraz miejsc do odpoczynku na powietrzu. Mieszkańcy chcą nowych parków i przestrzeni rekreacyjnej.

Analizując projekty, które zyskały najwięcej głosów w tegorocznej 5. edycji Budżetu Obywatelskiego, można stwierdzić, że krakowianom brakuje przestrzeni zielonych oraz miejsc do odpoczynku na powietrzu. W większości dzielnic zostaną zasadzone nowe drzewa, krzewy i kwiaty, mieszkańcy chcą także rewitalizacji istniejących już skwerów i parków. Nowe nasadzenia będą realizowane m.in. w dzielnicach Stare Miasto, Dębniki, Podgórze Duchackie, Mistrzejowice, Bieńczyce.

Mieszkańcy Krakowa licznie zagłosowali także na siłownie na powietrzu. Rosnąca popularność zewnętrznych siłowni oraz upowszechnienie aktywnego trybu życia poskutkują powiększeniem infrastruktury sportowej w mieście Kraka. Siłownie powstaną w dzielnicach Prądnik Czerwony i Zwierzyniec, a istniejąca siłownia plenerowa w Prądniku Białym będzie rozbudowana. Pojawią się także boiska i inne inwestycje związane z rekreacją w mieście.

Szczególną uwagę poświęcono w tym roku Zalewowi Bagry w Podgórzu, którego dotyczą aż 3 projekty. W planach jest zabezpieczenie terenu wodnego parku Bagry Wielkie przez ratowników wodnych, rozbudowa plaży przy istniejącym kąpielisku oraz budowa nowych toalet, przebieralni i pryszniców, a także tężni solankowej.

Ponadto Zarząd Zieleni Miejskiej zadba o budowę pochłaniaczy smogu w każdej dzielnicy. Antysmogowe zielone ściany staną w całym Krakowie.

Większość z projektów zostanie zrealizowana w 2019 r., większe inwestycje zostaną ukończone w 2020 r. 

Źródło: KRN.pl | 2018-09-14

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (1)

iga ⋅ 18-09-2018 | 09:01

Ciekawe czy zrewitalizowany zostanie teren dawnego basenu Polfy. Taki piękny teren w środku miasta jest nieudostępniony mieszkańcom i tragicznie niszczeje .

Pokaż wszystkie komentarze (1)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Inwestycja Cieślewskiego 7A
Sand Hotel ****

Inwestycja Cieślewskiego 7A

Kraków, Prądnik Czerwony, ul. E.... 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na wynajemmieszkania do kupieniadziałki do kupieniadomy na wynajem powiat M. Koninmieszkania na sprzedaż powiat Nidzickidomy na sprzedaż gmina Rędzinydomy na sprzedaż gmina Wartkowicemieszkania na sprzedaż w Mąkosiniemieszkania na sprzedaż w Wólce Orłowskiejdomy na sprzedaż w Canki

Deweloperzy

);