Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Po zarejestrowaniu trzy lata na rozpoczęcie budowy

2009-05-06

Po zarejestrowaniu trzy lata na rozpoczęcie budowy

Inwestor, który będzie chciał rozpocząć budowę, musi ją zarejestrować u starosty – przewiduje przyjęta przez Sejm nowelizacja prawa budowlanego, która zacznie obowiązywać za ok. pół roku.

Inwestor, który będzie chciał rozpocząć budowę, musi ją zarejestrować u starosty – przewiduje przyjęta przez Sejm nowelizacja prawa budowlanego, która zacznie obowiązywać za ok. pół roku. Jeżeli inwestor w ciągu trzech lat od rejestracji inwestycji nie przystąpi do budowy, starosta wykreśli ją z rejestru. Podobnie stanie się, jeżeli budowa zostanie przerwana na dłużej niż trzy lata. Inwestor będzie musiał wtedy ponownie złożyć wniosek o zarejestrowanie inwestycji – czytamy w „Gazecie Prawnej”.

Nowe przepisy, które maja obowiązywać, przewidują, że rejestrację budowy można będzie przenieść na innego inwestora, niezależnie od czasu, jaki od niej upłynął. Nowy inwestor przejmie wszelkie prawa i zobowiązania – będzie musiał złożyc stosowne oświadczenie, którego niezłożenie będzie skutkować bezskutecznością procedury przeniesienia rejestracji – dodaje dziennik.

 

Źródło: „Gazeta Prawna” 06.09.2009 r. | 2009-05-06

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice do kupieniamieszkania poszukiwane do wynajęciahale i magazyny na sprzedażmieszkania na sprzedaż powiat Stargardzkimieszkania na wynajem powiat Kazimierskimieszkania na sprzedaż gmina Dynówlokale użytkowe na sprzedaż gmina Czerwonakdomy na wynajem w Grudnodomy na wynajem w Jadwigowiemieszkania na wynajem w Kaczyn Stary

Deweloperzy

);