Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Po raz kolejny ruszyła akcja sadzenia drzew

Magdalena Hojniak | 2019-10-21

Po raz kolejny ruszyła akcja sadzenia drzew
W Ełku mieszkańcy sadzą drzewa

W Ełku pojawiło się 300 nowych drzew zasadzonych w ramach corocznego jesiennego sadzenia drzew. Tegoroczną edycję rozpoczęli seniorzy.

Ełckie tereny zielone zostały wzbogacone o nowe sadzonki drzew. Jak co roku, w mieście w ramach jesiennego sadzenia drzew, pojawiło się 300 nasadzeń. W tym roku akcję rozpoczęli seniorzy z Ełckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, sadząc przy ul. św. Franciszka 10 platanów liczących 15 lat. W działaniach uczestniczył również prezydent miasta Tomasz Andrukiewicz.

Wśród sadzonych gatunków oprócz platanów znajdą się także dęby, lipy, jesiony i graby. Kolejne nasadzenia mają zostać przeprowadzone w Parku Solidarności, na Placu Jana Pawła II oraz w parku na os. Grunwaldzkim. Ponadto drzewa pojawią się na nowej plaży miejskiej, a także w pasach drogowych i podwórkach komunalnych.

W trosce o ekologię własnego regionu na początku października miasto zorganizowało akcję „Śmieci oddajesz – drzewko dostajesz”. Mieszkańcy w zamian na przyniesione śmieci mogli otrzymać sadzonkę drzewka. Miasto na ten cel miało przeznaczyć łącznie 1000 brzóz, dębów oraz grabów. Aby otrzymać sadzonkę, trzeba było przynieść 10 butelek lub 0,5 kg makulatury. Odbierane były także drobne elektrośmieci i baterie.

Głównym celem akcji było uświadomienie mieszkańców, że z tego typu odpadami należy postępować inaczej niż ze zwykłymi śmieciami. Aktywna troska o środowisko powinna być wspólną sprawą wszystkich mieszkańców.  

Źródło: KRN.pl | 2019-10-21

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na zamianędziałki do kupieniadomy poszukiwane do wynajęciamieszkania na sprzedaż powiat Jeleniogórskidomy na wynajem powiat Aleksandrowskilokale użytkowe na wynajem gmina M. Chorzówdomy na sprzedaż gmina Malborkmieszkania na wynajem w Chróstnikumieszkania na sprzedaż w Myliniemieszkania na wynajem w Jadwisinie

Deweloperzy

);