Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Płyta Fundamentowa: Nowoczesne Rozwiązanie dla Stabilnych Fundamentów Budynków

Artykuł sponsorowany | 2024-01-02

Płyta Fundamentowa: Nowoczesne Rozwiązanie dla Stabilnych Fundamentów Budynków
Płyta Fundamentowa: Nowoczesne Rozwiązanie dla Stabilnych Fundamentów Budynków

Płyta fundamentowa, znana również jako "płyta podłogowa", to jedno z najbardziej innowacyjnych rozwiązań stosowanych w budownictwie, które zyskuje coraz większą popularność na całym świecie. Jest to betonowa konstrukcja wylewana na placu budowy, wzmocniona siatką z prętów stalowych i zabezpieczona izolacją termiczną. Płyty fundamentowe stają się coraz bardziej preferowanym wyborem w porównaniu z tradycyjnymi fundamentami, ze względu na wiele zalet, które przynoszą budowniczym i właścicielom nieruchomości.

Charakterystyka Płyty Fundamentowej:

Płyta fundamentowa jest solidnym fundamentem, który zapewnia stabilność budynku. Standardowo ma grubość wynoszącą 20 cm, chociaż w niektórych przypadkach może być ona grubsza, wynosząc 25-30 cm. Jest to konstrukcja żelbetowa, która jest układana na odpowiednio przygotowanym podłożu, najczęściej na żwirowej podsypce o grubości minimum 30 cm. Beton używany do wykonania płyty zwykle ma klasę C-16/20. Konstrukcja jest wzmocniona siatką zgrzewaną z prętów stalowych oraz strzemionami krawędziowymi ze stali giętej. Na pospółce rozkładana jest izolacja termiczna o grubości 20 cm, wykonana z materiałów takich jak styropian (EPS, XPS, Hydro).

Zalety Płyt Fundamentowych:

· Koszty budowy: Jedną z największych zalet płyt fundamentowych jest ich niższy koszt w porównaniu z tradycyjnymi fundamentami słupowo-ryglowymi. Eliminacja elementów drewnianych, takich jak belki stropowe, pozwala na znaczną oszczędność kosztów.

· Szybkość wykonania: Płyta fundamentowa może być wylewana w ciągu jednego dnia, a cały proces budowy może być często zakończony w ciągu zaledwie czterech dni. To znacząco przyspiesza proces budowy.

· Izolacja termiczna: Dzięki izolacji termicznej płyty fundamentowej, koszty związane z klimatyzacją i ogrzewaniem są niższe, a budynek jest lepiej izolowany. To szczególnie istotne w kontekście oszczędności energii i troski o środowisko naturalne.

· Odporność na pleśń i grzyby: Brak wolnej przestrzeni pod płytą fundamentową eliminuje problemy związane z pleśnią, grzybami, gryzoniami i owadami, co pozwala na utrzymanie lepszej jakości powietrza wewnątrz budynku.

·  Wybór podłogi: Płyty fundamentowe pozwalają na szeroki zakres opcji podłogowych, w tym barwionego lub punktowanego betonu, co daje projektantom i właścicielom nieruchomości większą swobodę w kreowaniu wyglądu wnętrza.

Wady Płyt Fundamentowych:

· Brak przestrzeni pod fundamentem: Jedną z głównych wad płyt fundamentowych jest brak przestrzeni pod nimi, co utrudnia przechowywanie lub umieszczenie urządzeń użytkowych. Wszystkie instalacje i przewody muszą być umieszczone wewnątrz ścian lub na poddaszu.

· Naprawy hydrauliczne: Ponieważ hydraulika dla domu znajduje się poniżej płyty fundamentowej, wszelkie wycieki hydrauliczne wymagają profesjonalnych napraw. To może zwiększyć koszty konserwacji.

· Utrzymanie wilgotności: Konieczne jest utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgotności wokół płyt fundamentowych, co wymaga odpowiednich zabezpieczeń.

Przewodność cieplna, Masa termiczna i Izolacja termiczna:

· Przewodność cieplna: Wartość ta określa, jak szybko ciepło przenika przez masę stałą, czyli beton. Jest ona proporcjonalna do gęstości betonu i zależy od wielu czynników, takich jak wilgotność, rodzaj kruszywa, rodzaj cementu i temperatura.

· Masa termiczna: Wysoka masa termiczna płyt fundamentowych jest korzystna w klimatach o dużych dziennych wahaniach temperatury, utrzymując budynek w stałej temperaturze.

· Izolacja termiczna: Płyty fundamentowe mogą być wyposażone w izolację termiczną, która pomaga w utrzymaniu odpowiedniej temperatury w budynku, co prowadzi do oszczędności energii.

Podsumowując, płyta fundamentowa Termico jest innowacyjnym i skutecznym rozwiązaniem, które oferuje wiele zalet w kontekście budowy budynków. Jej wybór może być jednak zależny od wielu czynników, takich jak lokalizacja, warunki klimatyczne i budżet. Warto zawsze dokładnie rozważyć potrzeby projektu budowlanego, aby podjąć najlepszą decyzję dotyczącą rodzaju fundamentu. Wielu inwestorów i budowniczych uznaje płyty fundamentowe za doskonałe rozwiązanie, zwłaszcza w cieplejszych klimatach, gdzie mogą one efektywnie spełniać swoją rolę jako solidne i trwałe podstawy budynków.

 

 

Źródło: Artykuł sponsorowany | 2024-01-02

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na sprzedażhale i magazyny na sprzedażdomy na sprzedażmieszkania na sprzedaż powiat Starogardzkilokale użytkowe na sprzedaż powiat Rybnickilokale użytkowe na wynajem gmina Czarniamieszkania na sprzedaż gmina Pasłękdomy na wynajem w Woli Grąbieckiejmieszkania na sprzedaż w Kapliniedomy na sprzedaż w Krzemieniu

Deweloperzy

);