Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Plusowi najemcy chcą własności

Magdalena Hojniak | 2018-11-16

Plusowi najemcy chcą własności

Najemcy „Mieszkań Plus” chcą wynajmować, ale z opcją dojścia do własności. Nie wszyscy jednak będą mogli wybierać.

Z ankiet przeprowadzanych wśród potencjalnych najemców lokali proponowanych w „Mieszkaniu Plus” wynika, że większość wnioskodawców jest zainteresowana najmem, ale z możliwością uzyskania mieszkania na własność. Nie wszystkie gminy jednak mają w swojej ofercie tę opcję. Miasta uczestniczące w programie często przeprowadzają ankiety badające preferowaną formę umowy wśród osób starających się o przyznanie lokalu na wynajem. Takie rozwiązanie zastosowały m.in. Katowice oraz Gdynia. Z udzielonych przez respondentów odpowiedzi wynika, że większość z nich (81 i 86 proc.) w przyszłości chciałoby uzyskać prawo własności do wynajmowanych mieszkań.

Jak się jednak okazuje, nie wszyscy najemcy będą mieli taką możliwość. Wynika to ze zróżnicowanej oferty w poszczególnych gminach – nie wszystkie chcą oddać lokale na własność ich najemcom. Z ograniczeniem spotkają się np. mieszkańcy Jarocina. Gmina podjęła bowiem decyzję, że nieruchomości pozostaną do dyspozycji najemców w ramach najmu długoterminowego, ale bez możliwości przejęcia ich na własność. Z kolei Kępno opcję dojścia do własności proponuje jedynie w przypadku 36 mieszkań. Takie zróżnicowanie wynika przede wszystkim ze specyfiki danej lokalizacji i potrzeb poszczególnych gmin.

W nadchodzących miesiącach do użytkowania mają zostać oddane „Mieszkania Plus” w Wałbrzychu oraz Gdyni. 

Źródło: portalsamorzadowy.pl | 2018-11-16

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


3.7

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (2)

bez m+ ⋅ 21-11-2018 | 11:02

I bardzo dobrze, że miasta i gminy nie zezwalają na wykup. Założeniem tych mieszkań miał być tani wynajem krótko lub długoterminowy dla tych co nie stać ich na kredyt ale dalej się o niego starają lub jeszcze nie uciułali na swoje i chcą jeszcze więcej odłożyć. Jak to zawsze u nas, okazało się, że wszystkie koszty takiego wynajmu czasem przekraczają koszty kredytu na podobne mieszkanie. Poza tym nikt nie wie jakie będą końcowe koszty spłaty takiego M+ za 20lat w stosunku do jego wartości.

Rodzina ⋅ 19-11-2018 | 22:12

Moja rzona Angela muwi, rze Brajan i Jessica wkoncu bedom mieli wlosny pokuj. A jeszcze Karinka w drodze.

Pokaż wszystkie komentarze (2)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na wynajemlokale użytkowe na sprzedażkamienice na wynajemmieszkania na sprzedaż powiat Pleszewskimieszkania na sprzedaż powiat Piotrkowskimieszkania na wynajem gmina Sulikówdomy na sprzedaż gmina Czarnocinmieszkania na wynajem w Chronów-Kolonii Dolnejmieszkania na sprzedaż w Bulkowiemieszkania na wynajem w Pobierowie

Deweloperzy

);