Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Plusowi najemcy chcą własności

Magdalena Hojniak | 2018-11-16

Plusowi najemcy chcą własności

Najemcy „Mieszkań Plus” chcą wynajmować, ale z opcją dojścia do własności. Nie wszyscy jednak będą mogli wybierać.

Z ankiet przeprowadzanych wśród potencjalnych najemców lokali proponowanych w „Mieszkaniu Plus” wynika, że większość wnioskodawców jest zainteresowana najmem, ale z możliwością uzyskania mieszkania na własność. Nie wszystkie gminy jednak mają w swojej ofercie tę opcję. Miasta uczestniczące w programie często przeprowadzają ankiety badające preferowaną formę umowy wśród osób starających się o przyznanie lokalu na wynajem. Takie rozwiązanie zastosowały m.in. Katowice oraz Gdynia. Z udzielonych przez respondentów odpowiedzi wynika, że większość z nich (81 i 86 proc.) w przyszłości chciałoby uzyskać prawo własności do wynajmowanych mieszkań.

Jak się jednak okazuje, nie wszyscy najemcy będą mieli taką możliwość. Wynika to ze zróżnicowanej oferty w poszczególnych gminach – nie wszystkie chcą oddać lokale na własność ich najemcom. Z ograniczeniem spotkają się np. mieszkańcy Jarocina. Gmina podjęła bowiem decyzję, że nieruchomości pozostaną do dyspozycji najemców w ramach najmu długoterminowego, ale bez możliwości przejęcia ich na własność. Z kolei Kępno opcję dojścia do własności proponuje jedynie w przypadku 36 mieszkań. Takie zróżnicowanie wynika przede wszystkim ze specyfiki danej lokalizacji i potrzeb poszczególnych gmin.

W nadchodzących miesiącach do użytkowania mają zostać oddane „Mieszkania Plus” w Wałbrzychu oraz Gdyni. 

Źródło: portalsamorzadowy.pl | 2018-11-16

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


3.7

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (2)

bez m+ ⋅ 21-11-2018 | 11:02

I bardzo dobrze, że miasta i gminy nie zezwalają na wykup. Założeniem tych mieszkań miał być tani wynajem krótko lub długoterminowy dla tych co nie stać ich na kredyt ale dalej się o niego starają lub jeszcze nie uciułali na swoje i chcą jeszcze więcej odłożyć. Jak to zawsze u nas, okazało się, że wszystkie koszty takiego wynajmu czasem przekraczają koszty kredytu na podobne mieszkanie. Poza tym nikt nie wie jakie będą końcowe koszty spłaty takiego M+ za 20lat w stosunku do jego wartości.

Rodzina ⋅ 19-11-2018 | 22:12

Moja rzona Angela muwi, rze Brajan i Jessica wkoncu bedom mieli wlosny pokuj. A jeszcze Karinka w drodze.

Pokaż wszystkie komentarze (2)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Sand Hotel ****
Inwestycja Cieślewskiego 7A

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Inwestycja Cieślewskiego 7A

Kraków, Prądnik Czerwony, ul. E.... 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości do kupienialokale użytkowe na wynajemhale i magazyny na wynajemlokale użytkowe na wynajem powiat M. Łomżalokale użytkowe na sprzedaż powiat Nowodworskimieszkania na sprzedaż gmina Krasnystawmieszkania na sprzedaż gmina Chocianówdomy na sprzedaż w Tarnicemieszkania na wynajem w Zawadach Ełckichmieszkania na sprzedaż w Wilczkowicach Górnych

Deweloperzy

);