Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Plany są, pieniędzy brak

2011-07-19

Plany są, pieniędzy brak

Przy ul. Centralnej w Krakowie ma powstać biurowiec, w którym mieścić się będzie Centrum Obsługi Inwestora.

Biurowiec, w którym znajdzie się Centrum Obsługi Inwestora ma być miejscem integrującym wydziały Urzędu Miasta Krakowa związane z procedurami realizacji inwestycji, m.in. Architektury i Urbanistyki, Strategii i Rozwoju Miasta oraz Biura Planowania Przestrzennego. Jest już jego projekt wykonany przez włoskiego architekta Claudio Nardi. Nierozwiązana pozostała jednak kwestia finansowania budowy obiektu, która ma pochłonąć ok. 200 mln zł.

Rozważa się realizację budowy z budżetu gminy, jednak inwestycji nie zawarto w wieloletnim planie finansowym gminy do 2033 r. Bardziej prawdopodobna jest zatem budowa obiektu w formie partnerstwa publiczno-prywatnego. Jedno z branych pod uwagę rozwiązań zakłada, że wybudowany przez prywatnego inwestora biurowiec będzie wynajmowany gminie - donosi „Dziennik Polski".

Oprócz braku planu finansowania na przeszkodzie budowy nowego magistratu przy ul. Centralnej stoją też czynniki administracyjne i społeczne. Po pierwsze władze miasta muszą postarać się o nowe pozwolenie na budowę, gdyż poprzednie zostało uchylone przez wojewodę. Kolejny problem dotyczy protestów okolicznych mieszkańców, którzy nie chcą, aby budynek zajął miejsce terenów rekreacyjnych, placu zabaw i boisk.

Źródło: „Dziennik Polski" | 2011-07-19

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki do kupieniagaraże na sprzedażkamienice na sprzedażdomy na wynajem powiat M. Częstochowamieszkania na wynajem powiat M. Olsztynmieszkania na wynajem gmina Złotadomy na wynajem gmina Strumieńdomy na wynajem w Raszowejdomy na sprzedaż w Przecławiemieszkania na wynajem w Boguszewie

Deweloperzy

);