Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Plany dla Zakrzówka

2008-03-07

Plany dla Zakrzówka

Publiczny park, amfiteatr, baseny, ściana wspinaczkowa oraz apartamentowe osiedle – to plany zagospodarowania krakowskiego Zakrzówka.

Publiczny park, amfiteatr, baseny, ściana wspinaczkowa oraz apartamentowe osiedle – to plany zagospodarowania krakowskiego Zakrzówka.

Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, planowana przez firmę Gerium Polska Development inwestycja parkowo-mieszkaniowa obejmie około 100 ha. Wokół zalewu ma powstać ogólnodostępny park z polem biwakowym, amfiteatrem, ściankami wspinaczkowymi i pływającymi basenami. Wśród urwistych skał planowane jest też zamontowanie platformy widokowej. Park będzie okrążać trzykilometrowa ścieżka spacerowa.

Obok parku, pomiędzy ulicami św. Jacka i Wyłom, stanie osiedle mieszkaniowe o „charakterze ogrodowym” – podaje Gazeta. Budynki nie będą miały więcej niż cztery kondygnacje. Ich zabudowa ma nawiązywać do tradycyjnej, z detalami architektonicznymi oraz kamieniem i drewnem jako materiałem wykończeniowym. Na dachach mają być płaskie, zielone tarasy. Przed budynkami będą natomiast prywatne ogrody mieszkańców. Planowane są także publiczne sady (każdy inny: wiśniowy, jabłkowy, gruszkowy).

Szacowany koszt inwestycji to 350 mln euro. Na razie firma Gerium czeka na uchwalenie planu przestrzennego zagospodarowania terenu. Zapowiada, że w pierwszej kolejności (do 2009 r.) powstanie ogólnodostępny park, potem osiedle apartamentowców – dodaje dziennik.

Źródło: „Gazeta Wyborcza” Kraków 05.03.2008 | 2008-03-07

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości poszukiwane do wynajęciakamienice na wynajemlokale użytkowe na sprzedażdomy na wynajem powiat Starogardzkilokale użytkowe na wynajem powiat Kartuskidomy na wynajem gmina Michałówdomy na wynajem gmina Kańczugamieszkania na wynajem w Pustkachmieszkania na sprzedaż w Lubieszynkumieszkania na wynajem w Nowe Grabie

Deweloperzy

);