Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Plan miasta nie wypalił

2011-11-22

Plan miasta nie wypalił

W połowie listopada minął termin rozpoczęcia wspólnej inwestycji Gdańska i Polnordu. Wyspa Spichrzów póki co nie zmieni swojego oblicza.

W połowie listopada minął termin, w którym Gdańsk i Polnord miały rozpocząć realizację wspólnej inwestycji. Wyspa Spichrzów póki co nie zmieni swojego oblicza, bo jeszcze przed terminem strony rozstały się – czytamy w „Gazecie Wyborczej”.

Sprawa pełna jest niepewności. Najważniejszą jest kwestia zatrzymania wpłaconego przez Polnord wadium o wysokości 0,5 mln zł. Władze nie wiedzą także, jaki efekt przyniosą rozmowy z Hossą – drugą firmą, która weszła do ostatniego etapu konkursu. Póki co do efektów negocjacji podchodzą bardzo sceptycznie. Kłopotu sprawiły, że w odniesieniu do koncepcji całkowitego zagospodarowania wyspy magistrat radzi uzbroić się w cierpliwość. Zapowiada natomiast, że na wiosnę rozpoczną się warte 20 mln zł prace przy nabrzeżach.

Bez medialnego zamieszania toczą się natomiast prace w południowej części wyspy, pomijanej dotąd w planach inwestycyjnych. Wszystkie prowadzone projekty powstały jako prywatne przedsięwzięcia. Zrealizowano tam już m.in. hotel Qubus, trwa budowa osiedla Aura Island i inwestycji Chmielna Park. W planach jest wzniesienie biurowca na rogu ul. Chmielnej i Podwala – wylicza dziennik.

Źródło: „Gazeta Wyborcza” | 2011-11-22

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na zamianędziałki na sprzedażgaraże na wynajemmieszkania na sprzedaż powiat Słupeckidomy na wynajem powiat Mikołowskidomy na wynajem gmina Tucholalokale użytkowe na wynajem gmina Grodzisko Dolnemieszkania na sprzedaż w Psarachdomy na sprzedaż w Gębarzewiemieszkania na wynajem w Gontach

Deweloperzy

);