Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

PiS chce podzielić województwo mazowieckie

Magdalena Hojniak | 2019-09-06

PiS chce podzielić województwo mazowieckie
Województwo mazowieckie czeka rozłam

Warszawa i okolice będą odrębnym województwem? PiS ma pomysł na rozwiązanie problemu.

Warszawa może zostać wydzielona z województwa mazowieckiego. Taki pomysł padł w Siedlcach na konwencji PiS. Jarosław Kaczyński podkreślił, że obecne województwo mazowieckie uchodzi za najbogatsze dzięki dochodom mieszkańców stolicy. Dane te niestety nie są miarodajne dla całego rejonu Mazowsza, ponieważ zarobki warszawiaków a pozostałych mazowszan zdecydowanie się różnią. Zdaniem prezesa PiS-u zawyżone dochody przynoszą szkodę małym miastom wchodzącym w obręb Mazowsza, takich jak np. Siedlce.

My chcemy, żeby te ziemie się rozwijały, my jesteśmy za polityką zrównoważonego rozwoju i to nie tylko w słowach, ale także w czynach, powiedział Kaczyński.

Rozwiązaniem, jakie proponuje na rozwiązanie tego problemu, jest podzielenie województwa mazowieckiego. Po zmianie powstałoby województwo mazowieckie oraz Warszawa i okolice. Polityk zaznaczył, że tylko takie działanie będzie w tym przypadku skuteczne.

Oprócz tego podczas konwencji Jarosław Kaczyński wspomniał o Polsce jako terenie rolnictwa wielkoobszarowego, wzorowanym na krajach zachodnich.  

Źródło: Portalsamorzadowy.pl | 2019-09-06

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


4.3

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (1)

Żubr ⋅ 11-09-2019 | 07:24

Ciekawsze jest to że PO-KO chce doprowadzić do rozbicia dzielnicowego Polski

Pokaż wszystkie komentarze (1)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże do kupieniainne nieruchomości do kupienialokale użytkowe do kupieniadomy na wynajem powiat Janowskilokale użytkowe na wynajem powiat M. Wrocławlokale użytkowe na sprzedaż gmina Dolsklokale użytkowe na sprzedaż gmina Łańcutmieszkania na wynajem w Krzętowiedomy na wynajem w Cerlemieszkania na sprzedaż w Schodnie

Deweloperzy

);