Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

PIP sprawdzi budowy związane z Euro 2012

2008-05-06

PIP sprawdzi budowy związane z Euro 2012

Państwowa Inspekcja Pracy będzie szczegółowo kontrolować inwestycje budowlane związane z organizacją Euro 2012. Najczęściej sprawdzane będzie przestrzeganie zasad BHP oraz legalność zatrudnienia.

Państwowa Inspekcja Pracy będzie szczegółowo kontrolować inwestycje budowlane związane z organizacją Euro 2012. Najczęściej sprawdzane będzie przestrzeganie zasad bhp oraz legalność zatrudnienia – podaje „Gazeta Prawna”.

PIP zapowiada, że inspektorzy pracy na pewno nie będą tolerować złych warunków pracy (a więc nieprzestrzegania zasad BHP) oraz nielegalnego zatrudnienia w firmach realizujących inwestycje związane z organizacją Euro 2012. Wynika to m.in. z faktu, że pracodawcy z branży budowlanej coraz częściej łamią przepisy prawa pracy. Jak donosi dziennik, w 2007 r. co czwarta taka firma zatrudniała nielegalnie pracowników, a 22 proc. z nich łamało przepisy dotyczące zatrudnienia cudzoziemców. Wypadkom przy pracy uległo prawie 9 tys. robotników budowlanych, czyli o 13 proc. więcej niż rok temu.

Dariusz Smoliński, doradca głównego inspektora pracy, podkreśla, że choć kontrole na budowach są nieuniknione, to jednak głównym zadaniem PIP będą działania prewencyjne – czytamy dalej. Inspekcja zorganizuje m.in. szkolenia dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy. Będzie także udzielać porad prawnych oraz technicznych (w zakresie BHP) pracodawcom i pracownikom. Zadania te będą realizować koordynatorzy ds. Euro 2012. Kontrole nie powinny być jednak dla pracodawców zaskoczeniem. Każdy inwestor oraz wykonawca inwestycji związanych z Euro 2012 zostanie bowiem wcześniej poinformowany o procedurze nadzoru.

Inspektorzy pracy mogą nakładać na łamiących przepisy pracodawców mandaty do maksymalnej wysokości 2 tys. zł (na recydywistów nawet do 5 tys. zł) lub kierować do sądu wnioski o ich ukaranie – informuje gazeta. Wtedy nieuczciwe firmy mogą zapłacić nawet 30 tys. zł grzywny. Inspektorzy pracy nałożyli w 2007 r. 21,4 tys. mandatów.

Źródło: „Gazeta Prawna” 6.05.2008 | 2008-05-06

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy poszukiwane do wynajęciamieszkania na wynajemmieszkania na sprzedażdomy na sprzedaż powiat M. Koninmieszkania na sprzedaż powiat Krośnieńskidomy na sprzedaż gmina Świerczówlokale użytkowe na sprzedaż gmina Tczewmieszkania na wynajem w Sikorachdomy na wynajem w Wołkuszumieszkania na sprzedaż w Zakrzowie

Deweloperzy

);