Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Pionierski projekt kopalni

2012-03-19

Pionierski projekt kopalni

Jeszcze w tym roku KWB „Konin” planuje realizację instalacji zgazowania węgla brunatnego. Projekt ten ma na celu lepsze wykorzystanie wydobywanego surowca.

Jeszcze w tym roku KWB „Konin” planuje rozpoczęcie realizacji pierwszej w Polsce instalacji zgazowania węgla brunatnego, odpadów drewnopochodnych i biomasy.

W procesie wysokotemperaturowego zgazowania surowca uzyskiwane będzie dużo więcej energii niż w procesie spalania bezpośredniego. Co więcej, do atmosfery trafi mniej dwutlenku węgla, siarki i tlenku azotu. Dodatkowo wytwarzana w instalacji energia elektryczna ma być ponownie wykorzystywana przez kopalnię. Otrzymywany w wyniku reakcji gaz syntezowy może być wykorzystywany do wytworzenia m.in. metanolu, metanu, amoniaku, wodoru czy oleju napędowego.

Według przyjętej strategii, pierwsza instalacja o mocy 2 MW ma powstać w latach 2012-2013.

Źródło: KRN.pl | 2012-03-19

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości do kupieniainne nieruchomości poszukiwane do wynajęciainne nieruchomości na wynajemlokale użytkowe na wynajem powiat Polkowickilokale użytkowe na sprzedaż powiat Oławskidomy na sprzedaż gmina Korfantówmieszkania na wynajem gmina Kobylindomy na wynajem w Zalewiedomy na sprzedaż w Pinczyniedomy na wynajem w Gola Górna

Deweloperzy

);