Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Piła w gronie miast najlepiej rozwiniętych

2010-11-05

Piła w gronie miast najlepiej rozwiniętych

Naukowcy Politechniki Warszawskiej, wysoko ocenili Piłę w trzech obszarach rozwoju: gospodarczym, społecznym i ochrony środowiska.

Niezależni specjaliści, naukowcy Politechniki Warszawskiej, wysoko ocenili Piłę, tym razem w trzech obszarach rozwoju: gospodarczym, społecznym i ochrony środowiska.

Piła znalazła się w pierwszej dwudziestce gmin miejskich tegorocznego Rankingu Zrównoważonego Rozwoju JST prowadzonego pod patronatem Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego TERAZ POLSKA.

Wspomniany ranking jest przeprowadzany całkowicie niezależnie w oparciu o 16 wskaźników identyfikujących miasto w określonych dziedzinach.

Jak zapewniają organizatorzy rankingu w piśmie skierowanym do Prezydenta Zbigniewa Kosmatki, „Wynik rankingu odzwierciedla, w sposób wiarygodny i przekrojowy, ogólny rozwój wszystkich polskich jednostek samorządowych. Z tym większym uznaniem odnotowujemy fakt, iż reprezentowany przez Pana samorząd znalazł się w ścisłej czołówce, udowadniając, że należy do grona najlepiej rozwiniętych w Polsce."

Uroczyste ogłoszenie wyników rankingu ma odbyć się 8 listopada, podczas konferencji „Samorząd zrównoważonego rozwoju" w Pałacu Staszica w Warszawie.

W poniedziałek, 25 października na konferencji w pilskim ratuszu zaprezentowano wydany na zakończenie kadencji 2006-2010 Informator Samorządowy opisujący prace, jakie były prowadzone przez ostatnie lata, w tym między innymi infrastrukturę techniczną, drogi, ochronę środowiska, gospodarkę mieszkaniową.

Kolejnym sukcesem Piły jest pozycja w rankingu inwestycji prowadzonych przez samorządy, przygotowywanym przez Pismo Samorządu Terytorialnego ,,Wspólnota". W rankingu tym Piła zajęła wysokie 7 miejsce wśród polskich miast powiatowych, jeżeli chodzi o wydatkowanie środków własnych i 12. w kraju, odnoszące się do inwestycji z udziałem środków zewnętrznych w tym z funduszy Unii Europejskiej.

Omówiono też przyznany jednemu z pilskich terenów inwestycyjnych tytuł Finalisty IV edycji ogólnopolskiego konkursu „Grunt na medal 2010". Certyfikat nadany przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych, dotyczy profesjonalnego przygotowania do sprzedaży blisko 22-hektarowego terenu przy ul. Wawelskiej.

Źródło: poznanskie-nieruchomosci.pl | 2010-11-05

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe do kupieniadomy do kupienialokale użytkowe na wynajem powiat Krotoszyńskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Milickidomy na sprzedaż gmina Ślemieńdomy na wynajem gmina Polska Cerekiewdomy na wynajem w Kobylancedomy na wynajem w Przyborzumieszkania na sprzedaż w Miłostowie

Deweloperzy

);