Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Pierwszy w Polsce Park Biotechnologiczny LifeScience

2008-04-15

Pierwszy w Polsce Park Biotechnologiczny LifeScience

W Krakowie rozpoczęła się budowa pierwszego w Polsce Parku Biotechnologicznego LifeScience. Nadzór budowlany i zarządzanie pierwszym etapem inwestycji prowadzi firma PM Group Polska.

W Krakowie rozpoczęła się budowa pierwszego w Polsce Parku Biotechnologicznego LifeScience. Nadzór budowlany i zarządzanie pierwszym etapem inwestycji prowadzi firma PM Group Polska – informuje portal Inwestycje.pl.

Park LifeScience będzie się składał z trzech połączonych ze sobą budynków o charakterze laboratoryjno-biurowym. Jego budowa realizowana będzie odpowiednio w trzech etapach. Zespół ekspertów PM Group Polska opracował projekt koncepcyjny, plan zagospodarowania terenu dla wszystkich etapów inwestycji, a także program funkcjonalno-użytkowy dla pierwszego etapu. Zakończenie prac planowane jest na koniec 2008 r. – czytamy w portalu.

Łączna powierzchnia Parku LifeScience wyniesie około 25 tysięcy metrów kwadratowych. W ramach pierwszego etapu powstanie Park Technologiczny, który zaoferuje powierzchnie do wynajmu dla dużych firm. Łączna powierzchnia tej części wyniesie 6 tysięcy metrów kwadratowych. Etap drugi to budowa Inkubatora Biotechnologicznego/LifeScience wraz ze Zwierzętarnią oraz Strefą Wsparcia Badań o łącznej powierzchni użytkowej 8 tysięcy metrów kwadratowych. Ten obiekt przeznaczony będzie dla małych przedsiębiorstw typu start-up rozwijających się w obszarze Biotechnologii/LifeScience. Trzeci etap projektu związany jest z powstaniem kolejnego budynku parku przeznaczonego dla dużych firm, uzupełnionego o zaplecze socjalne dla naukowców z przedszkolem, fitnessem i barem winnym. Powierzchnia użytkowa obiektu to około 9 tysięcy metrów kwadratowych. W całym Parku LifeScience ma pracować około 500 naukowców i badaczy.

Decyzja o budowie takiego obiektu w Krakowie zapadła po analizie przeprowadzonej przez zespół polsko-irlandzko-brytyjskich konsultantów światowego rynku podobnych przedsięwzięć. Okazało się, że projekt realizowany przez Jagiellońskie Centrum Innowacji, spółkę – córkę Uniwersytetu Jagiellońskiego, będzie pierwszym tego typu przedsięwzięciem nie tylko w Polsce, ale również w Europie Środkowej – podaje portal Inwestycje.pl.

Źródło: Inwestycje.pl 9.04.2008 | 2008-04-15

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże do kupieniadziałki na sprzedażdomy na sprzedażmieszkania na sprzedaż powiat Śremskidomy na wynajem powiat Oleśnickidomy na sprzedaż gmina Czarna Białostockamieszkania na wynajem gmina Nagłowicedomy na wynajem w Jeżewo Nowedomy na sprzedaż w Chrzanowie Dużymdomy na wynajem w Bujnice-Kolonia

Deweloperzy

);