Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Pierwszy na świecie miejski filtr powietrza działa w Warszawie

Anna Sadkowska-Rojek | 2021-01-04

Pierwszy na świecie miejski filtr powietrza działa w Warszawie
Problem smogu odczuwalny jest szczególnie dotkliwie w większych miasach.

Miejski filtr powietrza stanął na warszawskim Wilanowie. To pierwsze na świecie urządzenie tego typu.

Stale rosnący problem smogu i zanieczyszczeń powietrza pochodzących m.in. ze spalin samochodowych, odczuwalny szczególnie w większych miastach, wymaga poszukiwania nowych, coraz wydajniejszych technologii oczyszczania powietrza. Jednym z najnowocześniejszych rozwiązań jest filtr miejski. Pierwsze na świecie tego typu urządzenie właśnie stanęło na warszawskim Wilanowie. Miejski filtr powietrza stworzył Paweł Makowski.
Nowo zainstalowany filtr otrzymał nazwę Oxygen. W ciągu godziny będzie on w stanie oczyścić do 40 tys. metrów sześciennych powietrza. W ciągu ośmiu godzin urządzenie może więc usunąć zanieczyszczenia z powietrza objętością odpowiadającego wielkości Pałacu Kultury. Jak mówi twórca urządzenia, jest to filtr działający na zasadzie tych domowych, jednak jego skala jest o wiele większa.

– Idea Oxygenu jest taka, żebyśmy my, jako osoby fizyczne, jako małe, średnie firmy, ale też duże korporacje, mieli możliwość podłączenia się do wspólnych mechanicznych płuc ziemi. Tak jak zamiatamy ulice, myjemy okna, tak jak siebie myjemy, musimy zacząć czyścić powietrze – zaznaczył Paweł Makowski w rozmowie z Polsat News. – Idea jest taka, aby nie rozglądać się na innych, nie mówić, że ktoś powinien, a zacząć od siebie. My wszyscy razem, ziarnko do ziarnka spowodujemy, że nie będzie wypadało nie posprzątać po sobie, jeśli dziś możemy to zrobić.

Głównym założeniem montażu Oxygenu jest niwelowanie śladu pyłowego generowanego przez działania ludzkie. Okazuje się, że aż 90 proc. z nas oddycha zanieczyszczonym powietrzem. Za 60 proc. tych zanieczyszczeń odpowiada transport. Jednak zarówno dużym, jak i małym firmom trudno jest zrezygnować z korzystania z samochodów, szczególnie jeśli to właśnie na transporcie opiera się główna gałąź ich biznesu. Odpowiedzią na ten właśnie problem ma być montaż nowoczesnych filtrów miejskich. Twórca urządzenia podkreśla, że zależy mu na tym, by za stan powietrza odpowiedzialność wzięli wszyscy ludzie – problem zanieczyszczania powietrza dotyczy bowiem zarówno przedsiębiorców, jak i osoby fizyczne.  

Źródło: KRN.pl | 2021-01-04

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (1)

Ted ⋅ 05-01-2021 | 11:19

Taki wynalazek nic nie da.Przykład:Pod moim mieszkaniem dwa samochody ciągle na postoju mają włączone silniki.Trują mnie spalinami,Ja płacę dużą kasę za prąd i pracujący oczyszczacz powietrza.Ktoś kto produkuje prąd też zatruwa powietrze itd,itd.Ile szkody przez dwóch idiotów z samochodami...

Pokaż wszystkie komentarze (1)

Prezenter inwestycji

 

 

Super Oferta

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Płaza (woj. Małopolskie) 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice poszukiwane do wynajęciamieszkania na zamianęlokale użytkowe poszukiwane do wynajęciadomy na wynajem powiat Janowskidomy na sprzedaż powiat M. Toruńmieszkania na sprzedaż gmina Lwówekmieszkania na wynajem gmina Krościenko Wyżnemieszkania na wynajem w Żarnowiedomy na sprzedaż w Kozłowiemieszkania na wynajem w Niesadna

Deweloperzy

);