Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Pesymizm na rynku budowlanym

2011-09-22

Pesymizm na rynku budowlanym

Ogólny klimat koniunktury w budownictwie we wrześniu oceniany jest bardziej pesymistycznie niż w ubiegłym miesiącu.

Ogólny klimat koniunktury w budownictwie we wrześniu oceniany jest bardziej pesymistycznie niż w ubiegłym miesiącu  i niż ten przed rokiem. Świadczą o tym niekorzystne - i gorsze niż w sierpniu - oceny bieżącego i przyszłego portfela zamówień oraz produkcji budowlano-montażowej, a także przewidywania dotyczące sytuacji finansowej. Bieżąca sytuacja finansowa oceniana jest pesymistycznie, podobnie jak w ubiegłym miesiącu.

Wyniki z września świadczą o tym, że ogólny klimat koniunktury w budownictwie kształtuje się na poziomie -4 (w sierpniu -1). Poprawę koniunktury sygnalizuje według GUS 15 proc. przedsiębiorstw, a jej pogorszenie 19 proc. (w sierpniu odpowiednio 16 proc. i 17 proc.). Pozostałe przedsiębiorstwa uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.

Aktualny i przewidywany portfel zamówień i produkcja budowlano-montażowa oceniane są pesymistycznie i gorzej niż przed miesiącem, utrzymują się niekorzystne oceny bieżącej sytuacji finansowej. Prognozy są negatywne i gorsze od sygnalizowanych w sierpniu. Na oceny te mają wpływ zwiększające się opóźnienia w terminowym ściąganiu należności za wykonane roboty budowlano-montażowe. Przewidywane ograniczenia zatrudnienia mogą być bardziej znaczące od prognozowanych w sierpniu. W najbliższych miesiącach przedsiębiorcy przewidują nieznaczny spadek cen robót budowlano-montażowych.

Źródło: KRN.pl (na podstawie GUS) | 2011-09-22

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice poszukiwane do wynajęciahale i magazyny na sprzedażdomy poszukiwane do wynajęciamieszkania na sprzedaż powiat Proszowickilokale użytkowe na wynajem powiat Grójeckilokale użytkowe na wynajem gmina Cieszkówdomy na sprzedaż gmina Krapkowicemieszkania na wynajem w Borowejdomy na sprzedaż w Sułkowicachmieszkania na wynajem w Rybałtach

Deweloperzy

);