Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

„Pestką” na dworzec

2009-04-15

„Pestką” na dworzec

Szef Zarządu Transportu Miejskiego podpisał umowę ze spółką Infrastruktura Euro Poznań 2012. Kontrakt wart jest 85 milionów złotych.

Szef Zarządu Transportu Miejskiego podpisał umowę ze spółką Infrastruktura Euro Poznań 2012. Kontrakt wart jest 85 milionów złotych – donosi „Głos Wielkopolski”.

W ramach umowy ZTM powierzył spółce wydłużenie trasy „Pestki” do Dworca Zachodniego PKP. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace budowlane ruszą za półtora roku – czytamy. Zadania, których miasto nie realizowało w zeszłym roku, zostały przeniesione na ten rok. Wśród nich jest projekt przedłużenia Poznańskiego Szybkiego Tramwaju do Dworca Zachodniego PKP.

Uzgodniono przebieg trasy przez tereny kolejowe i lokalizację przystanków przy Dworcu Zachodnim. Pętla tramwajowa powstanie na tyłach budynku Poczty Polskiej – informuje dziennik. Samo projektowanie nowej trasy potrwa około roku. Wraz z dokumentacją projektant dostarczy spółce także pozwolenie na budowę. Prace powinny ruszyć razem z przebudową ronda Kaponiera i planowanymi do realizacji w podobnym okresie inwestycjami PKP. Większość tramwajów, jeżdżących dzisiaj trasą „Pestki" zostanie skierowana na dworzec.

 

Źródło: „Głos Wielkopolski” 5.04.2009 | 2009-04-15

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na zamianędomy na zamianękamienice na wynajemmieszkania na wynajem powiat Szczecineckimieszkania na sprzedaż powiat Sławieńskimieszkania na wynajem gmina Porajmieszkania na wynajem gmina Daszynadomy na wynajem w Kołoząbiemieszkania na wynajem w Sośnica-Brzegdomy na sprzedaż w Zakliczynie

Deweloperzy

);