Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Pensje ruszyły z kopyta

2006-10-12

Pensje ruszyły z kopyta

Niekontrolowany wzrost kosztów w budownictwie, niedotrzymane terminy inwestycji - czarny scenariusz najmocniej uderzy w podwykonawców.

Niekontrolowany wzrost kosztów w budownictwie, niedotrzymane terminy inwestycji - czarny scenariusz najmocniej uderzy w podwykonawców - pisze "Puls Biznesu".

Jak czytamy, budownictwo przoduje w tym roku w rankingu zarówno najszybciej rosnących płac, jak i odpływu wykwalifikowanych pracowników. W drugim kwartale przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto wyniosło w tej branży 2494,84 zł, czyli o 9,2 proc. więcej niż rok wcześniej i o 7,2 proc. – niż w pierwszym kwartale.

– To bardzo duży wzrost, w porównaniu z innymi sektorami nawet dwukrotnie większy – mówi rozmówca dziennika Jeremi Mordasewicz, ekspert polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych.
Marcin Górzyński, szef firmy deweloperskiej Aquila dodaje: - Jeszcze dwa lata temu zbrojarz zarabiał średnio 2 tys. zł, a dziś trudno znaleźć takiego pracownika za 4 tys. zł.
Inny rozmówca „PB” Dariusz Słotwiński, prezes Strabagu w Polsce szacuje, że w ciągu dwóch lat pensje w niektórych profesjach wzrosną dwukrotnie.

Źródło: „Puls Biznesu”, 11.10.2006 | 2006-10-12

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

 

 

Super Oferta

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Płaza (woj. Małopolskie) 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na zamianęlokale użytkowe do kupieniagaraże na sprzedażlokale użytkowe na wynajem powiat Wolsztyńskidomy na wynajem powiat Szczecineckidomy na wynajem gmina Szulborze Wielkiemieszkania na wynajem gmina Nowa Sóldomy na wynajem w Orzeszyniedomy na sprzedaż w Różycydomy na sprzedaż w Jeziorach Wysokich

Deweloperzy

);