Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Pas startowy dekady

2011-09-26

Pas startowy dekady

Centralny Port Lotniczy będzie kosztował 3 mld euro i powstanie najpóźniej w 2020 r.

Centralny Port Lotniczy (CPL) będzie kosztował 3 mld euro i powstanie najpóźniej w 2020 r. - zapowiedział minister infrastruktury Cezary Grabarczyk. Nowe lotnisko powstanie prawdopodobnie między Warszawą a Łodzią, w okolicy skrzyżowania autostrad A1 i A2. CPL ma obsługiwać o ponad 3 mln pasażerów więcej niż pozostałe lotnika w Polsce.

W tym roku ze wszystkich dziesięciu polskich lotnisk skorzystają 22 mln pasażerów. Z prognoz rozwoju ruchu lotniczego wynika, że w 2015 r. ma ich być ponad 30 mln – na tyle szacuje się wydolność istniejącego zaplecze lotniczego w Polsce. W 2035 r. pasażerów będzie już 80 mln.

Według zapowiedzi ministra, budowa CPL miałaby się rozpocząć w 2013 r. Zostanie ona poprzedzona wcześniejszymi konsultacjami z udziałem samorządów oraz władz lotnisk regionalnych.

Źródło: KRN.pl | 2011-09-26

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na wynajemmieszkania do kupieniamieszkania na sprzedażdomy na sprzedaż powiat Gryfińskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Sochaczewskimieszkania na sprzedaż gmina Nowa Rudalokale użytkowe na wynajem gmina Końskiedomy na sprzedaż w Sądziimieszkania na wynajem w Osiedle Niewiadówmieszkania na sprzedaż w Kalinowie

Deweloperzy

);