Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Parkingi na papierze

2011-02-17

Parkingi na papierze

Władze Katowic od dwóch lat nie mogą sobie poradzić ze znalezieniem inwestorów, którzy sfinansowaliby budowę dwóch parkingów podziemnych.

Władze Katowic od dwóch lat nie mogą sobie poradzić ze znalezieniem inwestorów, którzy sfinansowaliby budowę dwóch parkingów podziemnych. Przykład Poznania pokazuje, że nie jest to łatwa sprawa. Okazuje się, że miasta będące gospodarzami Euro 2012 nie przyciągają inwestorów tak skutecznie jak powinny - podaje „NaszeMiasto.pl”

Nowe parkingi miałyby powstać w oparciu o formułę PPP, czyli partnerstwa publiczno-prywatnego. PPP jest wygodnym sposobem na inwestycje, który jednocześnie nie obciąża budżetu gminy.Miasto oferuje gruntu pod inwestycję i szuka na przykład operatorów, którzy chętnie wybudują parking, by później móc nim zarządzać.
 
Dwa parkingi miałyby powstać w centrum pod ulicą Dworcową oraz pod placem Chrobrego. Temat ten jest głośny już od ponad roku, a prezydent Piotr Uszok wielokrotnie zapraszał inwestorów. Nawet mimo stworzenia specjalnego biura do obsługi projektu „Parkingi Katowice”. Budowa, która miała ruszyć latem 2010 i trwać do 2012r. jak dotąd nie doszła do skutku. W Katowicach jest 60 tysięcy kierowców, którzy mają do dyspozycji w centrum 2 tys. miejsc parkingowych.

 

Źródło: „NaszeMiasto.pl” | 2011-02-17

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na zamianęinne nieruchomości na zamianęinne nieruchomości na wynajemlokale użytkowe na sprzedaż powiat Pszczyńskimieszkania na sprzedaż powiat Wieluńskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Więcborkdomy na wynajem gmina Wieprzdomy na sprzedaż w Buczkumieszkania na sprzedaż w Płonnymmieszkania na wynajem w Dąbrowej

Deweloperzy

);